eur:
404.14
usd:
353.86
bux:
92985.05
2025. április 28. hétfő Valéria
Verrasztó Dávid a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutamában a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 15-én.MTI/Czeglédi Zsolt
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Mare Nostrum - Hat magyar érem a nyitónapon

Hat éremmel, egy arannyal, valamint három ezüsttel és két bronzzal kezdtek a magyar versenyzők a Mare Nostum úszó-versenysorozat nyitóállomásán a franciaországi Canet-en-Roussillon városában.

A kétnapos viadal hivatalos eredményközlője szerint a legfényesebb medált Jászó Ádám szerezte, aki 50 méter háton diadalmaskodott (25.46 mp).

Női 200 méter gyorson Ábrahám Minna honfitársát, az olimpiai szinttel rendelkező Pádár Nikolettet megelőzve lett második, 1:58.46 perces ideje nem sokkal maradt el a párizsi induláshoz szükségestől (1:57.26).

Ugyancsak a nők között, 1500 méter gyorson Mihályvári-Farkas Viktória zárt másodikként (16:12.03), míg Késely Ajna a negyedik helyen csapott célba (16:35.77).

Szintén második helyen végzett 200 méter háton az olimpiai induló Molnár Dóra (2:10.07), Szabó-Feltóthy Eszter pedig negyedik lett (2:13.81).

Férfi 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid harmadik helyen végzett, ideje (4:19.21) azonban egyelőre messze elmarad attól, ami a párizsi induláshoz lenne szükséges (4:12.50).

A magyarok közül döntőt úszott még Szabó Szebasztián, aki negyedik lett 50 méter gyorson (22.41), valamint ugyanebben a számban a nőknél Senánszky Petra nyolcadikként zárt (25.26), ahogy Békési Eszter is 100 méter mellen (1:10.18).

A Mare Nostrum sorozat három állomásból áll, jövő héten Barcelonában és Monte-Carlóban versenyeznek az úszók.

Címlapról ajánljuk
Szoboszlai Kubala, Puskás, Kocsis, Nyers nyomában

Szoboszlai Kubala, Puskás, Kocsis, Nyers nyomában

Szoboszlai Dominik megnyerte a Premier League-et a Liverpoollal – megvan az első, angol csapattal bajnok magyar labdarúgó. Noha a futballtörténelemben nem mindig a mostanság legerősebb ötnek tartott bajnokságok adták az európai klubfutball krémjét, érdemes összeszedni, honfitársaink közül eddig kik nyertek a német, az olasz, a francia és a spanyol bajnokságban.

Akkor lesz új pápája az egyháznak, amikor ő elfogadja a döntést

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő. Már meg is kezdődött a Sixtus-kápolna előkészítése az eseményre, az épületet lezárták a látogatók elől. A konklávé menetéről Kuzmányi István, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
Bizonytalankodnak a befektetők, keresik az irányt a tőzsdék

Bizonytalankodnak a befektetők, keresik az irányt a tőzsdék

Felemás ázsiai kereskedés után pluszokat láthattunk hétfőn az európai tőzsdéken, az amerikai tőzsdén azonban már nem volt egyértelmű a kép, a befektetők bizonytalanságáról árulkodtak az irányadó indexek. A piacok a technológiai óriások gyorsjelentéseire várnak, a héten teszi közzé ugyanis számait az Amazon, a Meta, a Microsoft és az Apple, emellett a kereskedelmi háború hírei befolyásolták ma a hangulatot. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×