eur:
414.8
usd:
400.18
bux:
78665.14
2024. december 20. péntek Teofil
Az orosz Kamila Valijeva bemutatja kűrjét a női műkorcsolyázók egyéni versenyében a 2022-es pekingi téli olimpián, a Fővárosi Fedett Stadionban 2022. február 7-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Hou Hvi Jung

Ismét téli olimpiát rendezne Svájc

Bejelentette, hogy pályázik a 2030-as vagy 2034-es téli olimpia és paralimpia rendezési jogára.

A téli ötkarikás játékoknak 1928-ban és 1948-ban St. Moritz-i központtal otthont adó alpesi ország tervei szerint ezúttal a meglévő létesítmények felhasználásával decentralizált eseményt tartana, amelyet javarészt a magánszektor finanszírozna. A Svájci Olimpiai Bizottság közgyűlése egyhangúlag fogadta el a rendezésre vonatkozó terveket.

"Svájc abban a szerencsés helyzetben van, hogy gyakorlatilag rendelkezik minden szükséges infrastruktúrával a sportolási helyszínektől a közlekedési hálózaton át a szállásokig. Meg kell ragadni ezt a lehetőséget" - fogalmazott Urs Lehmann, a Svájci Síszövetség elnöke.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) a hónap végéig dönti el, hogy mely országok lépnek tovább a helyszínkijelölési folyamat következő szakaszába, melyben a szervezet célzott párbeszédet folytat a jelentkezőkkel.

A 2030-as téli játékokért korábban érdeklődött Szapporo is, de egy hónapja visszalépett, így

a svájciaknak két komoly ellenfelük lehet, Svédország és Franciaország.

Salt Lake City ugyancsak jelezte rendezési szándékát, az amerikai város azonban inkább a 2034-es játékoknak adna otthont, hogy elkerülje a "szponzori ütközést" a 2028-as, Los Angeles-i nyári olimpiával.

A NOB jövőre dönt a 2030-as és a 2034-es helyszínről is. A 2026-os téli olimpiára Milánóban és Cortina d'Ampezzóban kerül sor.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.20. péntek, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Uniós csúccsal ért véget a magyar EU-elnökség – von der Leyen és Orbán Viktor is számot vetett

Uniós csúccsal ért véget a magyar EU-elnökség – von der Leyen és Orbán Viktor is számot vetett

A magyar uniós elnökség mérlege kedvező, hiszen számos fontos döntést hoztak az európai belső és külső kapcsolatok erősítése érdekében, beleértve Románia és Bulgária teljes Schengen-integrációját. Az ukrajnai háború továbbra is az unió fő prioritásai közé tartozik: az EU célja, hogy 2025-ig stabil finanszírozást biztosítson az országnak, miközben az ottani energiabiztonságot és az újjáépítést is támogatja – értékelték a helyzetet az Európai Unió csütörtöki csúcstalálkozóját követően Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, Orbán Viktor magyar miniszterelnök, valamint Antonio Costa, az Európai Tanács elnöke értékelték.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×