68030.68
2024. április 30. kedd Katalin, Kitti
Nyitókép: Forrás: Twitter / Kerkez Milos

Két gólban is főszerepet vállalt Szoboszlai, nyert a Liverpool

A Liverpool 3-1-re nyert a Bournemouth ellen az angol labdarúgó élvonal, a Premier League második fordulójában, az Anfield Roadon. Szoboszlai Dominik két gólban is főszerepet játszott. Ő is és Kerkez Milos is végigjátszotta a találkozót.

A két összeállítás. Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Gakpo – Szalah, Luis Díaz, Diogo Jota. Bournemouth: Neto – Aarons, Senesi, Zabarnij, Kerkez – Billing, Rothwell – Semenyo, Christie, J. Anthony – Solanke.

Szoboszlai Dominik most először játszik tétmérkőzést a Vörösök tagjaként az Anfield Roadon.

Nagyon bátran kezdett a Bournemouth, Senesi labdáját Anthony a kapuba küldte, de lesről.

De ez már benn van és érvényes. A 3. percben Solanke labdáját Semenyo a hálóba lőtte, 0-1.

A 6. percben Van Dijk fejese után a lécről pattant ki a labda egy szöglet után.

Alisson hibája után örülhet, hogy a pályán maradhatott. Megbicsaklott a lába, rosszul passzolt, aztán buktatta az ellenfél csatárát, egy sárga lapért.

Az első tíz percben zavarodottan játszott a Liverpool, a 12. percben Alexander-Arnoldnak akadt egy veszélyes lövése.

Szoboszlai harcosan indított egy akciót, majd a végén lőtt, lepattant.

A 26. percben kiegyenlített a Pool. Az első fordulóban is eredményes Luis Díaz talált a kapuba, az önmagának felpörgetett labdát húzta félfordulattal a hálóba, 1-1

Szalah hosszan vette át a labdát, oda a helyzet.

A 34. percben Szoboszlai Dominik a tizenhatos bal sarkánál átvette a labdát, csinált egy jó cselt, Rothwell felrúgta.

A büntetőt Mohamed Szalah a kapu bal oldala felé rúgta, Neto kiütötte, de másodjára már az egyiptomi csatár nem rontott, 2-1.

A félidő hajrájában fölényben játszik a Liverpool. Szoboszlai ügyesen engedte el a labdát, Trent Alexander-Arnold lőtt, Neto védett.

Letelt az első játékrész.

Semenyoé volt a második helyzete, nagyjából akkor, amikor az első gólt lőtte, 17 méterről küldhete a kapura a labdát, de nem találta el a felső sarkot.

Szalah elé került a labda, de gólhelyzetben rossz megoldást választott.

Mac Allister azonnali piros lapot kapott, mert odatalpalt Christie lábára.Két perccel később Szoboszlai végre rásáznta magát lövésre, labdája megpattant, Neto csak kipaskolni tudta, Diogo Jota berúgta, 3-1.

Jürgen Klopp a héten igazolt Endót vetette be, Gakpo helyén. Kell egy ember a középpályás védekezésben.

A 70. percben Kiefer Moore, a vendégek walesi cserecsatára tiszta helyzetből lőtt, de a kapu fölé.

Kettős csere a Liverpool, Gomez és Elliott a pályán, Alexander-Arnold és Jota ment le.

Tíz emberrel is uralja a játékot a Liverpool.

Alisson óriási bravúrral védte Brooks nyolcméteres lövését.

Luis Díaz kicsit megsérült, őt és Szalahot is lecserélte Klopp. Cimikasz és Darwin Nunez állt be.

Traoré erős lövése után Alisson szögletre segítette a labdát. Újabb jó megmozdulása után újra nagyot kellett védenie a brazil kapusnak.

A Liverpool nehezen lendült játékba, de végül magabiztosan nyert az Anfield Roadon a Bournemouth ellen. Mind Szoboszlai Dominik, mind Kerkez Milos végigjátszotta a mérkőzést.

2024.04.30. kedd, 18:00