65045.06
2024. április 19. péntek Emma
Nyitókép: Forrás: Twitter / Kerkez Milos

Két gólban is főszerepet vállalt Szoboszlai, nyert a Liverpool

A Liverpool 3-1-re nyert a Bournemouth ellen az angol labdarúgó élvonal, a Premier League második fordulójában, az Anfield Roadon. Szoboszlai Dominik két gólban is főszerepet játszott. Ő is és Kerkez Milos is végigjátszotta a találkozót.

A két összeállítás. Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Gakpo – Szalah, Luis Díaz, Diogo Jota. Bournemouth: Neto – Aarons, Senesi, Zabarnij, Kerkez – Billing, Rothwell – Semenyo, Christie, J. Anthony – Solanke.

Szoboszlai Dominik most először játszik tétmérkőzést a Vörösök tagjaként az Anfield Roadon.

Nagyon bátran kezdett a Bournemouth, Senesi labdáját Anthony a kapuba küldte, de lesről.

De ez már benn van és érvényes. A 3. percben Solanke labdáját Semenyo a hálóba lőtte, 0-1.

A 6. percben Van Dijk fejese után a lécről pattant ki a labda egy szöglet után.

Alisson hibája után örülhet, hogy a pályán maradhatott. Megbicsaklott a lába, rosszul passzolt, aztán buktatta az ellenfél csatárát, egy sárga lapért.

Az első tíz percben zavarodottan játszott a Liverpool, a 12. percben Alexander-Arnoldnak akadt egy veszélyes lövése.

Szoboszlai harcosan indított egy akciót, majd a végén lőtt, lepattant.

A 26. percben kiegyenlített a Pool. Az első fordulóban is eredményes Luis Díaz talált a kapuba, az önmagának felpörgetett labdát húzta félfordulattal a hálóba, 1-1

Szalah hosszan vette át a labdát, oda a helyzet.

A 34. percben Szoboszlai Dominik a tizenhatos bal sarkánál átvette a labdát, csinált egy jó cselt, Rothwell felrúgta.

A büntetőt Mohamed Szalah a kapu bal oldala felé rúgta, Neto kiütötte, de másodjára már az egyiptomi csatár nem rontott, 2-1.

A félidő hajrájában fölényben játszik a Liverpool. Szoboszlai ügyesen engedte el a labdát, Trent Alexander-Arnold lőtt, Neto védett.

Letelt az első játékrész.

Semenyoé volt a második helyzete, nagyjából akkor, amikor az első gólt lőtte, 17 méterről küldhete a kapura a labdát, de nem találta el a felső sarkot.

Szalah elé került a labda, de gólhelyzetben rossz megoldást választott.

Mac Allister azonnali piros lapot kapott, mert odatalpalt Christie lábára.Két perccel később Szoboszlai végre rásáznta magát lövésre, labdája megpattant, Neto csak kipaskolni tudta, Diogo Jota berúgta, 3-1.

Jürgen Klopp a héten igazolt Endót vetette be, Gakpo helyén. Kell egy ember a középpályás védekezésben.

A 70. percben Kiefer Moore, a vendégek walesi cserecsatára tiszta helyzetből lőtt, de a kapu fölé.

Kettős csere a Liverpool, Gomez és Elliott a pályán, Alexander-Arnold és Jota ment le.

Tíz emberrel is uralja a játékot a Liverpool.

Alisson óriási bravúrral védte Brooks nyolcméteres lövését.

Luis Díaz kicsit megsérült, őt és Szalahot is lecserélte Klopp. Cimikasz és Darwin Nunez állt be.

Traoré erős lövése után Alisson szögletre segítette a labdát. Újabb jó megmozdulása után újra nagyot kellett védenie a brazil kapusnak.

A Liverpool nehezen lendült játékba, de végül magabiztosan nyert az Anfield Roadon a Bournemouth ellen. Mind Szoboszlai Dominik, mind Kerkez Milos végigjátszotta a mérkőzést.

Orbán Viktor: eljött az idő, hogy Budapest után Brüsszelben is megmentsük a szabadságot

"Amíg nemzeti kormány lesz, Magyarország nem lép be az ukrajnai háborúba senkinek az oldalán" - jelentette ki a Fidesz EP-kampánynyitó rendezvényén pénteken Orbán Viktor pártelnök. "No migration, no gender, no war" - adta ki a hármas jelszót.

Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Hírügynökségi jelentések szerint az izraeli hadsereg csapást mért több célpontra Iránban, de ezt Izraelben hivatalosan nem erősítették meg. Irán azt közölte, hogy a légvédelme működésbe lépett, és az okozott robbanásokat a közép-iráni Iszfahán körzetében. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ez izraeli jelzés, figyelmeztetés volt Iránnak a hétvégi zsidó állam elleni támadása után.