366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Elsőként a görög válogatott jutott be a férfi vízilabda-vb döntőjébe

A görög férfi vízilabda-válogatott hat góllal, 13-7-re győzte le Szerbiát a fukuokai világbajnokság elődöntőjében, és ezzel olimpiai kvótát is szerzett.

A görög csapat – amelyből hiányzik az egyik legjobb játékos, a torna előtt balesetet szenvedő Angelosz Vlahopulosz – a csütörtöki első elődöntőben a vártnál jóval simábban, 13-7-re nyert a szerbek ellen.

Sztilianosz Argiropulosz, a Ferencváros játékosa három gólt szerzett az összecsapáson, a szerbeknél a Vasas új szerzeménye, az olimpiai bajnok Strahinja Rasovic kétszer volt eredményes.

A görög válogatott így visszavágott a szerbeknek a 2021-es tokiói olimpia elveszített fináléjáért,

és története során először játszhat világbajnoki döntőt.

A görögök ellenfele a magyar-spanyol találkozó győztese lesz a fináléban.

A francia válogatott két nappal ezelőtt kis híján megtréfálta a címvédő spanyolokat a negyeddöntőben, az amerikaiak ellen viszont – az 5-8. helyért – összejött a bravúr, ráadásul úgy, hogy a negyedik negyed közepén még négygólos hátrányban volt.

A franciák – akik történetük során először jutottak a nyolc közé – négy másodperccel a vége előtt egy távoli góllal egyenlítettek, aztán pedig ötméteresekkel diadalmaskodtak.