Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka
Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője a Mainz elleni bajnoki labdarúgó-mérkőzés előtt Mainzban 2021. május 3-án.
Nyitókép: MTI/EPA/GETTY/Alex Grimm

Dárdai Pál sem képes a csodára

Dárdai Pál vezetőedző együttese, a sereghajtó Hertha 2-0-ra kikapott a címvédő és a sikerrel élre ugró Bayern München otthonában a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.

A berliniek hősiesen védekeztek a 69. percig, amikor Serge Gnabry szép fejessel szerezte meg a vezetést a bajoroknak, majd tíz perccel később Kingsley Coman állította be a végeredményt.

A Bayern - amelynek másodedzője Lőw Zsolt - azzal került vissza az élre, hogy a Borussia Dortmund pénteken pontokat veszített Bochumban.

Dárdai a találkozót követően kiemelte, hogy csapata jól harcolt:

"A jövő héten újra a támadásokat gyakoroljuk, hogy készen álljunk a Stuttgart ellen" - tette hozzá. A fővárosiak szombaton fogadják a tőlük hat pont előnnyel a 15. helyen álló riviálist.

Bundesliga, 30. forduló:

Bayern München-Hertha BSC 2-0 (0-0)

VfL Wolfsburg-FSV Mainz 05 3-0 (3-0)

szombaton játszották:

Schalke 04-Werder Bremen 2-1 (0-1)

Eintracht Frankfurt-FC Augsburg 1-1 (1-0)

1. FC Köln-SC Freiburg 0-1 (0-0)

RB Leipzig-TSG 1899 Hoffenheim 1-0 (1-0)

Union Berlin-Bayer Leverkusen 0-0

VfB Stuttgart-Borussia Mönchengladbach 2-1 (1-0)

pénteken játszották:

VfL Bochum-Borussia Dortmund 1-1 (1-1)

Címlapról ajánljuk
„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”
bátorító szavak a mentőorvostól

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.

Ürge-Vorsatz Diána: ennyire rossz helyzetre a klímakutatók sem számítottak

Társadalmi vészhelyzet fenyegi az országot a globális klímaváltozás következtében kialakult áramkrízis és vízhiány miatt – mondta az InfoRádiónak adott interjúban az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató, a CEU professzora arról is beszélt, hogy a mostani helyzet sajnos annál is rosszabb, mint amit a kutatók előre jeleztek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Hőségkrízis: sorra lépnek a nagyvállalatok, sosem látott szinten a Duna

Hőségkrízis: sorra lépnek a nagyvállalatok, sosem látott szinten a Duna

Magyarországot újabb hőhullám érte el, a következő egy hétben országosan 40 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani, jelentős csapadékra pedig egyelőre nincs kilátás sem a Duna, sem pedig a Tisza vízgyűjtőjén. A helyzet miatt hamarosan le kell állítani a paki atomerőművet, ez súlyos energiaellátási helyzetbe hozza az országot, a kormány, az önkormányzatok és a vállalatok sorra jelentik be az energiahasználat csökkentésére irányuló lépéseiket. Cikkünk folyamatosan frissül a hőség miatti krízis legfrissebb információival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×