eur:
400.76
usd:
371.73
bux:
92295.03
2025. március 27. csütörtök Hajnalka
Joachim Löw német szövetségi kapitány az oroszországi labdarúgó-világbajnokság F csoportja harmadik fordulójának Koreai Köztársaság - Németország mérkőzésén a Kazany Arénában 2018. június 27-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Robert Ghement

Meglepő jelöltet találtak a brazilok a szövetségi kapitányi posztra

A Bild és a Sport Bild értesülése szerint Joachim Löw, aki 2014-ben világbajnoki címet nyert a német válogatottal Brazíliában, fontolgatja, hogy visszatér a dél-amerikai országba – immár, mint az aranyzöld mezesek szövetségi kapitánya!

Tite, a korábbi kapitány a katari világbajnokság után lemondott posztjáról, azóta – ideiglenes megbízatással – Ramon Menezes vezeti a nemzeti csapatot. A CBF azonban külföldi szakembert szeretne, hosszabb távra. (Korábban mindössze egyszer, 1925-ben dirigálta a csapatot külföldi, Ramón Platero.)

A 63 éves Löw nem zárkózott el a felkéréstől, még az sem zavarja, hogy sorsa részben Carlo Ancelottitól függ. A CBF ugyanis elsősorban az olasz edzőt akarja megnyerni kapitánynak, de őt 2024-ig szerződés köti a Real Madridhoz, amit – mint mondta – ha csak el nem küldik, szeretne kitölteni.

Más kérdés, hogy az ő sorsa pedig leginkább a tavaszi BL-szerepléstől függ. (A legjobb nyolc közé jutásra jó esélye van csapatának, hiszen szerda este otthon, 5-2-ről kezd a Liverpool ellen. Ugyanakkor a negyeddöntő elérése még nem jelent önmagában jó szereplést a címvédő számára.)

A német lapok szerint ha a Madrid váltani fog az edzői poszton, az első számú utódjelölt Thomas Tuchel. De más források szerint nem zárható ki Raúl vagy a csütörtökön a Ferencváros ellen Budapesten meccselő Xabi Alonso, illetve akár Mauricio Pochettino szerződtetése sem.

Ami a brazilok ügyét illeti, Ednaldo Rodrigues, a Brazil Labdarúgó-szövetség elnöke áprilisban Európába utazik majd, hogy tárgyaljon a lehetséges jelöltekkel.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Megnyitották a kisebb szlovák-magyar határátkelőket, Szlovákiában aláírásgyűjtés kezdődött

Megnyitották a kisebb szlovák-magyar határátkelőket, Szlovákiában aláírásgyűjtés kezdődött

A szlovák rendőrség tájékoztatása szerint csütörtökre virradó éjjel ezeknél az átkelőknél is fertőtlenítő berendezéseket telepítettek. A száj- és körömfájás megbetegedés terjedésével összefüggésben azonban korlátozott forgalmi rend van érvényben mind a szlovák-magyar, mind pedig a szlovák-cseh határátkelőhelyeken, ami miatt jelentős torlódások fordulhatnak elő.

Nyugdíjkiegészítést fizet a kormány a magas infláció miatt

A szerdai kormányülésen elhangzottakról tájékoztatott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. A legkisebb településen élők számára külön döntések születtek az ülésen, ezekről külön bejelentéseket tett Gyopáros Alpár kormánybiztos. Sok újságírói kérdés irányult a miniszterelnök március 15-ei beszédére és a jegybanknál zajló vizsgálatra.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.27. csütörtök, 18:00
Gacsályi József
az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgató-helyettese
Nagy Mártonék bejelentették: szigorúbb állampapírtartást írnak elő a befektetési alapoknak

Nagy Mártonék bejelentették: szigorúbb állampapírtartást írnak elő a befektetési alapoknak

A Nemzetgazdasági Minisztérium friss közlése szerint a hazai állampapír vásárlásának további ösztönzése érdekében a kormány arról döntött, hogy 2025 októberétől az 5%-nyi éven túli állampapír tartását meghaladóan a befektetési alapoknak eszközeik további legalább 3%-át rövid lejáratú állampapírban kell tartaniuk. A befektetési alapok tartási kötelezettsége 2026 áprilisától 6+4%-ra nő. Ez a kötvényalapok esetében jelentősebben, 10+5%-os mértékre emelkedik - közölte az NGM.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 26. 20:21
×
×
×
×