Infostart.hu
eur:
381.95
usd:
327.91
bux:
109095.87
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Kínos baki az Australian Openen - videó

Az ausztrál nyílt teniszbajnokságon a torna helyi biztonsági emberei összetévesztették a szerb zászlót az orosszal, és az utóbbi helyett az előbbit akarták elkobozni egy szurkolótól.

A hétfői "színkontroll" előzménye az volt, hogy ukrán tiltakozás nyomán a múlt héten kitiltották az orosz nemzeti lobogót az AO területéről, így a pályák lelátóiról is Moszkva ukrajnai háborúja miatt.

Az esetről beszámolva a londoni Daily Mail a jelentéséhez videofelvételt is mellékelt, amelyen az érintett drukker elmagyarázza a biztonsági embereknek, hogy a vállára vetett zászló szerb, melynek csíkjait ugyanaz a három szín - piros, kék, fehér - alkotja, mint az oroszt, csak éppen fordított sorrendben.

Az orosz mellett a háborúban Moszkvát támogató Fehéroroszország lobogóját is kitiltották az ausztrál nyílt teniszbajnokságnak otthont adó Melbourne Parkból és környékéről a múlt hét elején az ukrán nagykövet panasza nyomán. A két ország sportolói csak semlegesként versenyezhetnek a tenisztornákon, nemzeti színeik nem jelennek meg a tv-közvetítésekben vagy a sorsolási táblán.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×