eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
MTI/Balogh Zoltán
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Schmidt Ádám: az elsődleges cél a lehető legtöbb kvalifikáció a párizsi olimpiára

Idén a tavalyinál 2,7 milliárddal többet, összesen 14,5 milliárd forint állami támogatást kapnak az olimpiai sportágak szakszövetségei. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár az InfoRádiónak jelezte: a támogatást egy összegben, a következő hetekben kapják meg a szervezetek.

"Fontos volt, hogy az elmúlt kicsit több mint tíz év tanulságait figyelembe vegyük, majd egy olyan indikátorrendszert alakítottunk ki, ahol a sportágakat önmagukhoz mértük" – mondta Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár.

Ennek alapján olyan teljesítményalapú támogatási rendszert dolgoztak ki, amely figyelembe veszi az adott sportág eredményhozó képességét, az ott folyó szakmai munkát, a szövetség teljes strukturális felépítését és a működésének a minőségét. Az államtitkár szerint

a program fő üzenete, hogy a hatékonyságot növeljék.

A programban sokat tettek annak érdekében, hogy a szövetségek hatékonyan használhassák fel a pénzt. Schmidt Ádám kinevezése után elsőként a bürokrácia csökkentését hirdette meg, hogy levegyék az adminisztratív terheket a szövetségekről. Eddig 8-9 szerződés volt és 4-5 egyszerre futó program, most egy program keretében egy szerződést kötnek a sportági támogatásról.

Hatékonyságnövelő körülmény, hogy a szövetségek egy összegben az év elején megkapják a pénzt, ami kiszámíthatóbbá is tervezhetőbbé teszi a szakmai munkát a szövetségekben. A támogatás érkezését sok tényező befolyásolhatja, a kifizetésben sokaknak fontos szerepe van. Január vége, február közepe az időpont, amit igyekeznek tartani.

Schmidt Ádám kifejtette: az államtitkárságnak és a magyar kormánynak elsődleges feladata, hogy minden feltételt biztosítson ahhoz, hogy minél több sportoló eljusson a 2024-es párizsi olimpiára és paralimpiára, ehhez pedig megfelelő szakmai munkára van szükség a szövetségekben. Az államtitkárságnak nem feladata a kvalifikációban elvárást meghatároznia, de biztosítania kell a feltételrendszert, aztán pedig szurkolnia a magyaroknak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×