eur:
399.52
usd:
366.37
bux:
88608.73
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik
A belga Kevin De Bruyne  a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének Belgium-Olaszország mérkőzésén Münchenben 2021. július 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters pool/Andreas Gebert

Ismétlés az év legjobb irányítójának posztján

Akárcsak tavaly, idén is Kevin De Bruyne-t választotta az év legjobb irányító játékosának a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS.

A belga válogatott és a Manchester City 30 éves középpályása a múlt évhez hasonlóan ezúttal is az argentin világsztárt, Lionel Messit megelőzve végzett az élen a hétfőn nyilvánosságra hozott listán, amelynek harmadik helyezettje holtversenyben lett a portugál Bruno Fernandes (Manchester United), valamint a német nemzeti együttes és a Bayern München támadója, Thomas Müller.

A belga játékmester (160 pont) idén 55 ponttal kapott többet, mint az FC Barcelonától a nyáron a Paris Saint-Germainhez szerződött Messi, aki a karmesteri poszton korábban négy alkalommal (2015, 2016, 2017, 2019) is kiérdemelte az első helyet a nemzetközi szervezetnél.

Az év legjobb irányítói az IFFHS-nél 2021-ben:

1. Kevin De Bruyne (belga, Manchester City) 160 pont

2. Lionel Messi (argentin, FC Barcelona/PSG) 105

3. Bruno Fernandes (portugál, Manchester United) és

Thomas Müller (német, Bayern München) 15-15

5. Jorginho (olasz, Chelsea) 10

Címlapról ajánljuk
Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására
Rodrigo Ballester a Great Resetről

Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására

Az Európai Unió teljes átalakításáról készített reformtervezetet a Mathias Corvinus Collegium és a lengyel Ordo Iuris Intézet. Két forgatókönyvet is kidolgoztak, javaslataik között szerepel például az EU átnevezése, az országok közötti rugalmas együttműködés, illetve a nemzeti érdek előtérbe helyezése, de számos uniós intézmény és testület hatáskörét is újragondolnák. A Great Reset, azaz a Nagy Újraindítás nevű javaslatcsomagról beszélt az InfoRádióban Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhely vezetője, a reformtervezet egyik kidolgozója.

Jólét vagy biztonság? Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat

A NATO-ban már idén három százalékra emelhetik a tagállamok GDP-arányos védelmi költésének minimumát, az Európai Unió pedig 800 milliárd euróból fegyverkezne. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: számos kutatás bizonyítja, hogy a védelmi kiadások növelése pozitív hatással lehet a nemzetgazdaságra, az infrastruktúra fejlesztésével pedig az emberek is jól járnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×