eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Nyitókép: Pixabay

Majdnem 20 milliárd forint a tét a teniszszövetségnél

Több per is folyamatban van, közben a korábbiaknál nagyobbra duzzadt a Magyar Tenisz Szövetség adóssága.

A Magyar Tenisz Szövetség megbízott pénzügyi biztosának októberi jelentése szerint a konszolidációra költött összeg 4,9 milliárd forint, a korábban a sajtóhírekben megjelent 3,8 milliárdos tartozással szemben – írta a 24.hu.

A 2020 nyara óta Lázár János által vezetett szervezet újra a kormányhoz fordult segítségért, mert nem tud befizetni 710 millió forintos forgalmi adót. A 2016 és 2020 közötti időszakra vonatkozó önellenőrzés mutatta ki, hogy nem megfelelően számolták el és fizették be az áfát, ám fedezet most nincs az összegre.

Annak ellenére nincs pénze a szövetségnek, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumától az idén márciusban kivételes államtitkári engedélyt kapott arra, hogy a Kiemelt Sportágfejlesztési Program (KSF) teljes 360 milliós összegét, valamint egy további extra 300 milliós támogatást konszolidációra költhesse.

A Magyar Tenisz Szövetségtől a bolgár tanácsadó cég, a BNI Networks International Ltd. 1,07 millió dollárt követel. Az ügy a mediációs eljárási szakaszban tart, de elképzelhető, hogy a BNI a szerződés szerint a Nemzetközi Kereskedelmi Kamara előtt választott bírósági eljárást kezdeményez majd – írja a portál.

Kérdéses a korábbi főtitkárral, Richter Attilával és az őt követő megbízott főtitkárral, Juhász Gáborral zajló munkaügyi, illetve a 2020-ig megrendezett nemzetközi versenyek szervezésével megbízott A-Z Tenisz Produkció Kft.-vel folyó polgári peres eljárások végkimenetele. Ezekben az ügyekben

a szövetség 1,64 milliárd forintos kártérítést követel.

Bíróság előtt van a FED-, új nevén a Billie Jean King Kupa ügye is. A 2020-as, a 2021-es és a 2022-es tornára az állam összesen 20,6 milliárd forintos támogatást garantált, ami az egy tornára vetített 8 millió dolláros (2,56 milliárd forintos) jogdíj és a 12 millió dolláros (3,84 milliárd forintos) pénzdíj fedezetét jelentette. A tavalyi versenyt a járvány miatt elhalasztották, az ideit pedig a szövetség mondta vissza, szintén a koronavírusra hivatkozva. A jogtulajdonos Nemzetközi Tenisz Szövetséggel (ITF) ezt nem fogadta el, és Prágába vitte a viadalt – ráadásul az a Richter Attila dolgozott a tornán, akivel a magyar szövetség perben áll.

Az ITF a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordult, és 52 millió dollárt (16,64 milliárd forintot), továbbá annak kamatait követeli kártérítésként egyetemlegesen az MTSZ-től és a megállapodást aláíró Nemzeti Sport Ügynökségtől (NSÜ). Utóbbi szervezet viszont olyan ellenkérelmet nyújtott be a CAS-hoz, amelyben a már kifizetett 2,56 milliárd forintos összeget és annak kamatait visszaköveteli.

A 24.hu úgy tudja, a FED Kupára a már kifizetett első 8 millió dolláros jogdíjon kívül is költött pénzt az NSÜ. A torna előkészületeire

  • 2019-ben 114,5 millió forintot és 381 ezer dollárt (a akkori árfolyammal számolva 114 millió forint),
  • 2020-ban 115,2 millió forintot és 384 ezer dollárt (118 millió forint).
Címlapról ajánljuk
Tizenhárom év után ismét lesz Magyar Filmszemle újításokkal és nagy meglepetésekkel

Tizenhárom év után ismét lesz Magyar Filmszemle újításokkal és nagy meglepetésekkel

Nyolc kategóriában összesen tizenhat díjat adnak át a februári filmfesztiválon. Muhi András, a Magyar Filmművészek Szövetségének elnöke az InfoRádióban elmondta: ismét versenyfesztivál lesz a Magyar Filmszemle, melyen szakmai különdíjak is gazdára találnak, továbbá az információs és panoráma szekcióban olyan alkotásokat is levetítenek, melyek rendezői nem kívánnak benevezni a versenybe, de a szakma véleményére kíváncsiak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 24. 18:10
×
×
×
×