Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

Számára új fellenféltől kapott ki Fucsovics Márton

A magyar versenyző búcsúzott a nyolcaddöntőben a 636 ezer euró (223 millió forint) összdíjazású stockholmi keménypályás férfi tenisztornán.

A múlt kedden Párizsban a világelső - és későbbi bajnok - Novak Djokoviccsal szemben alulmaradt magyar játékos a nyitókörben könnyedén verte vasárnap a francia Adrian Mannarinót, majd a 16 között Botic van de Zandschulp (61.) várt rá. A nyíregyházi teniszező még nem találkozott a US Openen negyeddöntős holland játékossal.

Az MTK hetedik helyen kiemelt teniszezője - aki 40. az ATP-rangsorban - 2:2-nél némi nehézségek árán hozta az adogatását, majd rögtön elvette a hollandét, és 4:2-re elhúzott. Az ellenfél 4:4-nél visszabrékelt, 5:6-nál Fucsovics két szettlabdát hárított, aztán a játszmát lezáró rövidítésben Van de Zandschulp 4-1-re elhúzott, és 1 óra 3 perc elteltével hozta a szettet.

A folytatásban a magyar teniszező 3:0-ra meglépett, végigvitte előnyét - közben egyetlen bréklabdát sem kellett kivédenie -, és 47 perc alatt kiegyenlített. Az utolsó felvonásban a 29 esztendős Fucsovics és három évvel fiatalabb riválisa is rendre nyerte a saját adogatógémeket, mígnem az ellenfél 5:6-nál brékelt, ami egyben a meccs végét is jelentette. A találkozó 2 óra 58 percig tartott.

Eredmények, nyolcaddöntő:

Botic van de Zandschulp (holland)-Fucsovics Márton (7.) 7:6 (7-3), 3:6, 7:5

Shapovalov (kanadai, 3.)-Vavassori (olasz) 7:6 (7-1), 6:1

Evans (brit, 4.)-Davidovich Fokina (spanyol) 7:6 (7-5), 6:2

Paul (amerikai)-Fritz (amerikai, 5.) 6:4, 6:4

Tiafoe (amerikai, 8.)-Martinez (spanyol) 6:4, 6:4

Rinderknech (francia)-Kovalik (szlovák) 6:4, 6:1

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.

Sárkány Zalán: célom, hogy a nagymedencés versenyeken is olyan eredményeim legyenek, mint rövid pályán

Egy arany- és egy ezüstéremmel, valamint két új országos csúccsal tért vissza az Egyesült Államokba a lublini rövid pályás Eb-ről a 22 éves úszó. Szokolai László tanítványa az InfoRádióban azt mondta, a 800 méter gyors világbajnoki címvédőjeként érzett némi nyomást, de ez nem vetette vissza, hanem éppenhogy motiválta. Arról is beszélt, milyen nehézségeket jelent számára a kétlaki élet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×