eur:
411.23
usd:
392.64
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Marosi Ádám a férfi öttusázók lovaglás versenyszámában a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokió Stadionban 2021. augusztus 7-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Marosi Ádám a lovaglás nélküli öttusáról: "ez így már triatlon lesz"

Szinte még szerencsésnek is mondhatja magát, hogy a Covid miatt kipróbálta magát a másik sportágban is, de az olimpiai bronzérmes, világbajnok sportoló érdeklődésünkre kijelentette, rossz divattá vált, hogy meg sem kérdezik a sportolókat egy ilyen döntés előtt.

A Nemzetközi Öttusaszövetség kivette a sportág programjából a lovaglást – az értesülést Joël Bouzou sportági szövetségi alelnök erősítette meg a L'Equipe francia sportnapilapnak.

Ha a lovaglás helyett a kerékpár lesz az egyik tusa, akkor "azt a sportágat triatlonnak fogják hívni", és "semmi létjogosultsága nem lesz az ötkarikás játékokon" – felelte kérdésünkre Marosi Ádám világbajnok, olimpiai bronzérmes öttusázó.

"Mélységesen felháborít a bejelentés, korábban semmiféle információnk nem volt az ügyben,

hogy egyáltalán kikerülhet az öttusából a lovaglás" – mondta a sportoló.

A 37 éves sportoló úgy tért haza a tokiói olimpiáról, hogy folytatja pályafutását, bírja és szereti a sportágát, és a 2009-es nagy változtatást is elviselte, amikor megváltoztatták a számok sorrendjét és összevonták a futást a lövészettel.

De:

"Való igaz, hogy ha olyan változtatások jönnek, amelyeket már nem tud úgy abszolválni a testem, ahogy kellene,

el kell gondolkodnom a folytatásról."

Ha kerékpár jön lovaglás helyett, akkor szerinte a fizikai erő, az állóképesség irányába tolódik el a sportág.

Marosi Ádám egy érdekességet is megosztott: amikor tavaly a koronavírus-járvány miatt elmaradtak versenyek, kipróbálta magát triatlonban, hogy új ingert kapjon, a kerékpározás pedig a mai napig is megvan az életében.

"Szoktam menni hegyen, völgyön, országúton. De azért a lovaglás a szívem csücske" – tette hozzá.

Szerinte az eddigi lebonyolítással semmi gond nem volt, igaz,

a vívás és a lovaglás között hosszú volt a szünet, három óra, ha ezt lecsökkentették volna, 6 óra leforgása alatt le lehetett volna bonyolítani egy öttusaversenyt.

Az előtt is értetlenül áll, hogy az aktív versenyzőket meg sem kérdezték a döntés előtt.

"Úgy látszik – jelentette ki –, ahogy más sportágban, nálunk is ez lett a divat, hogy hoznak egy döntést, és azt lenyomják a versenyzők torkán."

Az InfoRádió értesülései szerint a döntés mögött a fő motiváció a spórolás mellett az volt, hogy a 2028-as Los Angeles-i olimpia szervezői lovaglással nem akarták megrendezni az öttusát.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×