Infostart.hu
eur:
364.3
usd:
316.7
bux:
147365.12
2026. augusztus 3. hétfő Hermina
A spanyol Rafael Nadal honfitársa, Feliciano Lopez ellen játszik a párizsi keménypályás férfi tenisztorna második fordulójában 2020. november 4-én.
Nyitókép: MTI/AP/Thibault Camus

Rafael Nadal már decemberben visszatérhet

Sérülése miatt kellett sokat kihagynia, de most elárulta, mikor szeretne visszatérni.

Rafael Nadal akár már a decemberi, Abu-Dzabiban sorra kerülő bemutató tenisztornán pályára léphet a sérülése miatti hosszú kihagyás után.

A kétszeres olimpiai bajnok spanyol játékos hétfőn Párizsban, egy szponzori eseményen úgy nyilatkozott, hogy szeretne játszani az Egyesült Arab Emírségekben december 16-18-án, és még egy versenyen a januári ausztrál nyílt bajnokság előtt.

"Nem tudom pontosan, mikor fogok visszatérni, de a célom az, hogy decemberben játszak Abu-Dzabiban, és utána januártól természetesen el szeretném kezdeni az új szezont" - mondta a világranglistán jelenleg ötödik helyen álló teniszező. Hozzátette, hogy még mindig bajlódik a sérülésével, de már naponta másfél órát tud edzeni, ami szerinte mindenképpen bíztató.

A 35 éves spanyol sztár célja az, hogy az Australian Openen megdöntse a férfi rekordot, amelyen jelenleg hárman osztoznak, Nadal mellett Roger Federer és Novak Djokovic is 20 Grand Slam-győzelemmel büszkélkedhet.

Nadal legutóbb augusztusban játszott a washingtoni tornán, amelyen az év eleji hátsérülése után újabb sérülést szenvedett el a bal lábfején, így a szezon hátralévő részét kihagyta.

Ugyancsak sérülésből fog visszatérni Abu-Dzabiban az osztrák Dominic Thiem, aki jelenleg 12. a világranglistán, és június óta van kényszerpihenőn. A szervezők megerősítették, hogy az eseményen részt vesz még a norvég Casper Ruud, a kanadai Denis Shapovalov, a nőknél pedig a brit US Open-győztes Emma Raducanu és a tokiói olimpiai bajnok svájci Belinda Bencic.

Címlapról ajánljuk
Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Már csak egy turbinája üzemel, és hamarosan teljesen leállhat a paksi atomerőmű. Perger András, az Energiaklub energiaprogram-vezetője az InfoRádióban elmondta: az, hogy az emberek kevesebb áramot és vizet használtak az elmúlt napokban, segített a helyzeten, de még nem szabad fellélegeznünk.

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet spórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Energiakrízis: időt nyert Paks, több helyen csökkentik az energiafelhasználást - Híreink percről percre hétfőn

Energiakrízis: időt nyert Paks, több helyen csökkentik az energiafelhasználást - Híreink percről percre hétfőn

A vártnál tovább maradhat üzemben a Paksi Atomerőmű utolsó működő blokkja, és többen lépéseket tesznek a hőség miatti energiatakarékosság jegyében: csökkenti energiafelhasználását a Richter gyógyszergyár, lekapcsolja szaunáit a Hunguest Hotels szállodalánc, takarékoskodik az Auchan és hétfőtől az esti csúcsidőben lekapcsolja, napközben pedig minimálisra veszi digitális reklámfelületei világítását a Magyar Reklámszövetség. Hétfői tudósításunk az energiakrízisről és az arra adott válaszokról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×