eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Märcz Tamás szövetségi kapitány.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Döntöttek mindkét vízilabda-kapitány jövőjéről

Bíró Attila és Märcz Tamás is folytathatja a munkát 2024 végéig.

A vízilabda-válogatottak olimpiai szereplését értékelte csütörtökön a pólószövetség elnöksége. Mind a férfi, mind a női együttes elődöntőbe jutott Tokióban, és végül megszerezte a bronzérmet, így a női pólósok először szereztek ötkarikás érmet, míg a férfiak 2008 után állhattak ismét dobogóra.

Vári Attila, az MVLSZ elnöke az ülés után elmondta, nem írt ki a szervezet kapitányi pályázatot, Bíró Attila és Märcz Tamás szövetségi kapitány olimpiai beszámolóját is elfogadta az elnökség, egyben mindkét szakember mandátumát 2024. október 22-ig meghosszabbította.

Märcz Tamás, aki maga is olimpiai és Európa-bajnok volt, 2016 óta irányítja a férfi válogatottat, Benedek Tibortól vette át a posztot, és azóta 2017-ben világbajnoki döntőbe jutott a csapattal, míg 2020-ban Európa-bajnok lett. A mostani döntés értelmében egészen a 2024-es párizsi olimpiáig a 47 éves szakember maradhat a szövetségi kapitány.

Bíró Attila 2015-től a magyar női vízilabda-válogatott kapitánya, 2016-ban Európa-bajnoki címet nyert Belgrádban és kijuttatta a csapatot a riói olimpiára, ahol a válogatott negyedik, a 2017-es világbajnokságon ötödik lett. A 2018-es Eb-n és a 2019-es vb-n az irányításával negyedik lett a válogatott, de 2021-re halasztott tokiói olimpián bronzéremig jutott a csapata.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×