Infostart.hu
eur:
381.96
usd:
327.9
bux:
108931.96
2025. december 5. péntek Vilma

Élre állt a Fradi

A Ferencváros 3-1-re nyerte vasárnap a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának paksi rangadóját,

Tokmac Nguen már a 3. percben a hazaiak kapujába talált, de a gól les miatt - melyet több perces VAR-elemzés erősített meg - érvénytelen volt. Mozgalmasan alakult az első negyedóra, a Ferencváros veszélyes támadásokat vezetett, és az első pár perc után a paksiak is többször eljutottak a vendégek kapujáig. Egy jobb oldali kisszöglet után össze is jött a hazai találat, de utóbb ezt sem adta meg Bognár Tamás játékvezető, mert bár a gól már szabályos körülmények között született, előtte, a szöglet utáni első visszapassznál leshelyzet alakult ki.

Továbbra is lendületben maradt, szép akciókat vezetett mindkét csapat, így végig eseménydús, élvezetes volt az első félidő, amelynek ráadásában Nguen tört be a 16-oson belülre. A ferencvárosi játékos Szélpál mellett elesett, a bíró előbb neki mutatott fel sárga lapot szimulálásért, a videós elemzés után viszont visszavonta a figyelmeztetést és büntetőt ítélt, melyet Ryan Mmaee értékesített.

A pihenőt követően is maradt a nagy iram, a támadó futball. A Ferencvárosnak volt ebben a szakaszban több ígéretes akciója, de a Paks is veszélyesen támadott, és egy bal oldali szöglet után egyenlített. Csakhogy R. Mmaee két perccel később egyéni akció végén megint eredményes volt, majd szűk tíz perc múlva Laidouni szabadrúgásból növelte a vendégek előnyét. Utóbbi gólt megelőzően Szélpál megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba került a Paks, amely a folytatásban így is többször került nagy gólhelyzetbe, de nem tudta csökkenteni hátrányát.

A nemzetközi porondon is edződő FTC hatékonyabban futballozott, ennek köszönhette, hogy begyűjtötte a három pontot.

A fővárosi csapat úgy áll az első helyen, hogy ellenfelei többségénél egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A Paks, amely a bajnokságban eddig a legtöbb gólt szerezte, maradt a harmadik helyen.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×