Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd
Tyson Fury brit ökölvívó, az Ökölvívó Világtanács, a WBC világbajnoka (b) és a korábbi övtulajdonos, az amerikai Deontay Wilder szemben áll egymással Los Angeles-i sajtótájékoztatójukon 2021. június 15-én. Fury és Wilder július 24-én harmadszor küzd meg egymással a WBC nehézsúlyú bajnoki címéért a Las Vegas-i T-Mobile Arénában.
Nyitókép: MTI/EPA/Etienne Laurent

Fury vs. Wilder: kitűzték a harmadik ütközet időpontját

Október 9-én rendezik meg a brit Tyson Fury és az amerikai Deontay Wilder nehézsúlyú mérkőzését, amelynek tétje a Boksz Világtanács (WBC) világbajnoki öve.

A hivatalosnak tekinthető dátumot a meccset szervező Top Rank promóciós társaság jelentette be Twitter-oldalán.

A két ökölvívó többszöri időpontmódosítás után július 24-én, Las Vegasban csapott volna össze egymással harmadik alkalommal, ám a WBC-világbajnok Fury betegsége miatt nem tudott kiállni a találkozóra, mivel időközben koronavírusos lett.

A 32 éves brit és 35 esztendős ellenfele 2018 decemberében mérkőzött először egymással, küzdelmük döntetlennel zárult. Második meccsükön, tavaly februárban Fury kiütötte Wildert, megszerezve a WBC övét. A címvédő profi karrierjében harminc győzelmet és egy döntetlent számlál, míg riválisának 42 sikere mellett egy döntetlenje és egy veresége van.

Címlapról ajánljuk
Több az olaj, mégis drágulhat a dízel – itt akad el az OPEC+ segítsége

Több az olaj, mégis drágulhat a dízel – itt akad el az OPEC+ segítsége

2026 júniusában 117 millió hordóval nőtt a tengeren lévő olaj mennyisége, miközben a szárazföldi készletek 96 millió hordóval apadtak. A világ tehát papíron több olajjal rendelkezett, de kevesebb volt belőle ott, ahol gyorsan üzemanyagot lehetett volna előállítani. Az OPEC+ hiába emeli a kitermelést, ha a tankerek, a finomítók és a terméktárolók nem tudják ugyanolyan gyorsan követni. Ezért fordulhat elő, hogy a Brent ára csökken, a benzinkútnál mégsem lesz olcsóbb a dízel.

Este drágább áram? Asztalra tesznek egy új rezsicsökkentési javaslatot

Széleskörű energetikai korszerűsítésre buzdít az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége. Tibor Dávid, a Masterplast alapító elnöke az InfoRádióban elmondta: a szövetség egy idősávos villamosenergia-tarifa bevezetését is felveti annak érdekében, hogy csökkentsék a lakosság energiafogyasztását.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 9. 15:02
2026. augusztus 9. 14:18
×
×