Infostart.hu
eur:
379.49
usd:
320.06
bux:
0
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nizza, 2018. május 31.Didier Deschamps, a francia labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya egy nizzai edzésen 2018. május 31-én. A francia válogatott a június 14-én kezdődő orszországi világbajnokságra készül. (MTI/EPA/Sebastien Nogier)
Nyitókép: MTI/EPA/Sebastien Nogier

Ezért vette vissza Didier Deschamps a Real Madrid sztárját

A francia sajtóban tallózva kiderült, miért vette vissza Didier Deschamps a válogatottba Karim Benzemát, akiről korábban azt állította: „Ameddig én vagyok a kapitány, ő nem lesz újra válogatott.”

A játékosként és szövetségi kapitányként is világbajnok, játékosként Európa-bajnok, kapitányként Eb-ezüstérmes Didier Deschamps azt mondta a bejelentés után: „Találkoztunk, hosszan elbeszélgettünk, utána nagyon mélyen elgondolkodtam, s aztán döntést hoztam.”

Beszélt arról is, hogy nem okozhat-e gondot, tekintettel a rövid időre, Benzema beilleszkedése a csatársorba: „Intelligenciával, tehetséggel és tudással nagyon messzire lehet eljutni.”

S akadt egy még fontosabb, megszívlelendő mondata: „Szövetségi kapitányként nekem mindig háttérbe kell szorítanom a személyes dolgaimat. Franciaország mindennél fontosabb, Benzemával erősebbek vagyunk.”

A magyar válogatott június 19-én, a második csoportmérkőzésén, a Puskás Arénában találkozik majd a francia válogatottal.

Címlapról ajánljuk

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×