392.57
365.45
66589.3
A kupagyőztes Újpest FC csapata a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjében, a MOL Fehérvár FC - Újpest FC mérkőzés utáni ünnepélyes díjátadón a budapesti Puskás Arénában 2021. május 3-án. Az Újpest FC nyerte a 2020/21-es labdarúgó MOL Magyar Kupát, hosszabbítás után 1-0-ra győzték le a MOL Fehérvár FC-t.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Kastrati góljával az Újpest nyerte a Magyar Kupát

Az Újpest nyerte a Magyar Kupát, miután Kastrati góljával a hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a kiállítás miatt két játékosát is elveszítő MOL Fehérvárt. Így a lila-fehérek léphetnek ki a nemzetközi porondra.

A két összeállítás. MOL Fehérvár: Kovács D. – Bolla, Rus, Muszliu, Stopira – Bamgboye, Nego, Rúben Pinto, Petrjak – Nikolics, Zivzivadze. Újpest: Pajovics – Kasztrati, Kutrubisz, Risztevszki – Onovo – Pauljevics, N. Mitrovics, Croizet, Antonov – Beridze, Junior Tallo.

Az Újpest egyetlen magyar játékost sem szerepeltet a kezdő tizenegyében. A találkozót Bogár Gergő vezeti. Körülbelül 4-4500 néző lehet a stadionban.

A 4. percben felhorkant a néhánmy ezres újpesti tábor, a tizenhatoson belül Rus kezére pattant labda. Bogár úgy döntőtt, alighanem helyesen, hogy vétlen volt a védő.

Ahogyan fogalmazni szoktak, tapogatózó mezőnyjátékkal telt el az első negyedóra. A két kapusnak még nem kellett labdához érnie.

Nikolics kapura fejelt, de nem célzott jól. Az eddigiekhez képest eseményszámba ment.

Onovo betört a büntetőterületen belülre, Muszliu az utolsó pillanatban szerelte.

Zivzivadze a védőjétől szorongatva a kapu mellé lőtt.

Az első félidő utolsó perceiben egyik nigériai (Onovo) rátalpalt a másikra (Bamgboye), s ez kisebb verekedést váltott ki a felek között. Rus és Mitrovics sárga lapot kapott.

Funsho elrontotta az utolsó passzt a második félidő első helyzeténél, majd Stopira lőtt, Mitrovics blokkolt, szögletre.

Fokozza a nyomást a Vidi, az Újpest csak a kontrákban bízik.

Croizet lőtt távolról, majd Beridze labdát szerzett, becselezte magát helyzetbe, de nem találta el a hosszú sarkot.

Az első csere: Bolla Bendegúzt Fiola Attila váltotta.

Beridze labdát szerzett megint Tallóhoz passzolt, aki a 16-oson belül elesett, Bogár játékvezető szerint nem a visszafutó Loic Nego miatt. Az eset miatt reklamáló, s egy flakont a pályára dobó Baosicsot a kispadról állította ki a bíró.

Beridze remek lövését Kovács nagy bravúrral védte, a meccs legszebb jelenete volt eddig. Ezek az Újpest percei.

Croizet helyén Csongvai Áron a pályán.

Nikolics elfáradt, Houri beállt a helyére.

A 83. percben Petrjak jó beadása után Zivzivadze a kapu mellé fejelt.

Antonov lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. Okkal fogta után a fejét a szerb védő.

Rus szabálytalankodott Beridzével szemben megkapta a második sárga lapját, azaz kiállt.

Vége a rendes játékidőnek, következik majd a hosszabbítás.

Bamgboye helyett Alef a fehérváriaknál.

Kettős emberelőnyben az Újpest, Alef hét percet játszott, ez idő alatt kapott két sárgát. A 20 méteres szabadrúgást Antonov a kapu fölé lőtte.

A 101. percben az újpestiek többször is körbeadogatták a labdát a tizenhatoson belül, Mitrovics kiadta hátra, Kastrati pedig húsz méterről, laposan kilőtte a jobb alsó sarkot. Újpest–MOL Fehérvár 1-0.

Letelt a hosszabbítás első fele.

Houri „Détári-szögből” célba vette a hosszú felső sarkot, kicsit tévedett.

Tallo a kapu mellé csavart.

Beridze és Tallo, a két csatár lement, Simon Krisztián és Perosevic fejezi be a kupadöntőt a lila-fehérek támadószekciójában.

Máté is játéklehetőséget kap.

Simon ziccert hagyott ki, nyolc méterről lőtt a kapu mellé.

Dönerdiplomácia Törökországban: ezt sütötte ki a német elnök

Tíz év óta először látogatott német államfő Törökországba, miután az elmúlt években a két ország közötti kapcsolatok meglehetősen hűvössé váltak. A látogatás sikere érdekében azonban Frank-Walter Steinmeier még a törökök nemzeti ételét, a Németországban is kedvelt kebabot is bevetette.
Ezerrel költ a mesterséges intelligenciára a Microsoft, de még ez sem elég

A várakozásokat felülmúló negyedéves számokat közölt első negyedéves gyorsjelentésében a Microsoft, a folyó negyedévre megfogalmazott kilátások azonban vegyesek a menedzsment bevételprognózisa kisebb csalódást okozott. A mesterséges intelligencia beruházások felpörögtek a Microsoftnál, a szektortársakhoz hasonlóan, és a költekezés a következő negyedévekben is fennmarad a menedzsment közlése szerint. A befektetők jól fogadták a negyedéves számokat, a Microsoft árfolyama közel 4 százalékot emelkedett zárás után.