Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
A Ferencváros játékosai köszöntik szurkolóikat, miután 6-1-re nyertek a Debreceni VSC ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2019. november 10-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Járványügyi szakembert kell alkalmazniuk az NB I-es futballkluboknak

Május 23-án az OTP Bank Liga első fordulójából elhalasztott Ferencváros–Debreceni VSC mérkőzés pótlásával és a Magyar Kupa elődöntőivel indul újra a hazai labdarúgóidény. Az MLSZ orvosi bizottsága részletes protokollt dolgozott ki a csapatoknak a járványügyi helyzetben, mondta az InfoRádiónak Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője.

„Hetente kétszer kell elvégezni koronavírustesztet a játékosokon, illetve a stábtagokon, majd 24-36 órával a mérkőzések előtt szintén el kell végezni ezeket a teszteket. Csak azok vehetnek részt a mérkőzéseken, akik negatív tesztet produkáltak” – mondta.

A csapatoknak egészségügyi végzettséggel rendelkező, járványügyi felelőst kell foglalkoztatniuk a csapatoknak a 2019–2020-as idény végéig.

„Az ő feladata elsősorban az, hogy az előírt oktatásokat megszervezze, ügyeljen az előírások betartására és betartatására, illetve az adminisztráció elvégzése, amihez hozzátartozik, ugye, egyrészt a járványügyi hatóságokkal, másrészt a többi klub járványügyi szakembereivel, illetve az MLSZ járványügyi részlegével való kapcsolattartás.Röviden: ő koordinálja a klubon belüli járványügyi intézkedéseket.”

Sipos Jenő elmondta azt is, hogy a szövetségnek minden helyzetre született forgatókönyve.

A magyar élfutball május 23-án a Ferencváros–Debreceni VSC elhalasztott bajnoki mérkőzéssel, valamint a Magyar Kupa két elődöntőjének első találkozójával (Mezőkövesd–MOL Fehérvár, MTK Budapest–Bp. Honvéd) folytatódik.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×