392.13
366.27
67039.3

A Real Madrid-meccs szállította az izgalmas hosszabbítást, a Villarreal a La Liga meglepetését

A Valencia a rendes játékidő végén 1-0-ra vezetett, de a hosszabbításban két gól is született. Az eredmény mégis 1-1 lett.

A Villarreal meglepetésre 2-1-re nyert a Sevilla otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az andalúz gárda ezt megelőzően legutóbb a 8. fordulóban, október 6-án a Barcelona otthonában kapott ki, míg a Villarreal október 25. óta - amikor az Alavés győzte le - először gyűjtötte be a három pontot.

A Valencia kis híján legyőzte a Real Madridot Carlos Soler 79. percben lőtt góljával. A négy percesre tervezett hosszabbítás legelején azonban az addig kissé tanácstalanul játszó Real betalált, de Luka Jovic lesen volt, így a gól érvénytelen volt. Két perc sem kellett azonban a meccset eldöntő helyzethez, amit Karim Benzema kihasznált, így végül 1-1 lett az eredmény.

Zinedine Zidane együttese nem mindennapi körülmények között egyenlített az utolsó pillanatban: a szögletre előrehúzódott a kapus Thibaut Courtois, a belga hálóőr pedig fejelni tudott, s a kipattanót követő kavarodás után Karim Benzema lőtt a hálóba.