eur:
411.28
usd:
393.04
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Ezért nincs veszélyben Neymar átigazolási csúcsa

A labdarúgó-csapatok visszafogott költekezésére hatással lehetett, hogy a klubok is készülnek a válságra - hangsúlyozta az InfoRádióban Dénes Ferenc sportközgazdász. A szakértő szerint az európai labdarúgópiac a gazdasági érdekek miatt érezhető változáson megy keresztül.

Idén a nyári átigazolási szezonban nem dőlt meg a transzfercsúcs, a rekorder továbbra is a brazil Neymar - azóta, hogy a Barcelonából a Paris Saint-Germainhoz igazolt 2017-ben, 222 millió euróért.

Dénes Ferenc sportközgazdász szerint a piacot részben a folyamatban lévő brexit kényszeríti kivárásra, részben "elszaladtak a pénzek", és már inkább két lábbal állnak a földön a klubok. De nem csak erről van szó.

"A válság is előszelekkel érkezik, ez a nemzetközi futballban is érződik; a közönség fizetőképességén, a vállalatok borúlátásán, tehát ha válságra készül az európai piac globálisan, akkor mindenki óvatosabban költ"

- szögezte le, hozzátéve, a korábbi, Premier League-en belüli verseny mára a ligák közötti versennyé vált.

A nyár legnagyobb slágere egyébként szintén Neymar tervezett klubváltása volt, számtalan sajtóorgánum napjában tudni vélte a Barcelonába való visszatérés részleteit Lionel Messi mellé. A játékosról magáról még többen tudni vélik, hogy ha elmegy Párizsból, csakis a katalán fővárosba költözik.

"Van az a pénz, amiért bárki elköltözik, csak azt a pénzt, amiért ő elköltözött, azt már kifizették egyszer,

és most úgy tűnik, nem nagyon akarták újra kifizetni az árát. Ne felejtsük el a Barcelona kapcsán, hogy játékosok plusz pénz üzletet ajánlottak, vagyis nem áll rendelkezésre az az összeg, amit Neymarért fizetni kellene" - mondta Dénes Ferenc.

Az angolokat követve a sportközgazdász azt látja, mindössze három klub tudott pozitív egyenleggel kijönni, az egyik az Eden Hazard-ot eladó Chelsea, a Crystal Palace és a Liverpool - utóbbi jól sáfárkodott, hiszen a pozitív egyenleg ellenére 100 százalékos a teljesítménye a pályán is, "egy nagyon rendben lévő klub", amely ebből a szempontból is leválthatja a regnáló Manchester Cityt.

Megítélése szerint

a topcsapatok közül a Real Madrid és a Barcelona szétesőben van, a Manchester United "szintén nem túl acélos, de ott nem is tudják, mit kéne csinálni", és az olaszok (Juventus, Milan) is csak keresik magukat,

csak költenek, költenek és költenek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Egyre közelebb a 100 000 dolláros bitcoin - Mi történik ma a piacokon?

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig stagnálással kezdődhet a nap Európában. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet. Gazdasági események szempontjából az európai BMI-adatoknak lesz ma jelentősége, míg idehaza a beruházások alakulásának közlésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×