393.52
364.47
0

Fedett Eb - Kozák országos csúccsal döntős, Kerekes is fináléban

Kozák Luca országos csúccsal futamgyőztesként jutott döntőbe vasárnap a glasgow-i fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon 60 méter gáton, amelyen Kerekes Gréta is ott lesz a fináléban.

A 22 éves debreceni versenyző remekül kapta el a rajtot, s 7.97 másodperces idejével Siska Xénia 34 éves rekordját (8.00 mp) adta át a múltnak. Az M4 Sportnak adott nyilatkozatban Kozák felidézte: elejétől a végéig nagyon jó futás volt.

A befutó után Kozák jobb bokája megbicsaklott, erősen sántított, s jegelni is kellett sérülését. Mint mondta, reméli, hogy nem nagy a baj és gyorsan rendbe hozzák.

Kerekes futamában harmadik lett 8.05-ös idővel, így ő is ott lesz a döntőben, amely 19.25-kor kezdődik.

Férfi 60 méter gáton Szűcs Valdó 7.75 másodperces idejével futamában hatodik, összességében a 12. időt futotta az elődöntőben.