393.93
368.36
66376.55
2024. április 24. szerda György
Párizs, 2018. június 10.A spanyol Rafael Nadal az osztrák Dominic Thiem ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében a párizsi Roland Garros Stadionban 2018. június 10-én. (MTI/EPA/Christophe Petit Tesson)
Nyitókép: CHRISTOPHE PETIT TESSON

Nadal ismét bajnok Párizsban

A spanyol Rafael Nadal nyerte meg a Francia nemzetközi teniszbajnokságot, mivel a döntőben három szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet. A harmadik szettben sérüléssel küszködő salakkirály a 17. Grand Slam-torna-győzelmét aratta.

Papírforma: a salak királya ismét győzött a világ legjelentősebb salakpályás teniszversenyén. A világelső Rafael Nadal sikere senkit nem lepett meg, 17 eddigi Grand Slam győzelméből 11-et szerzett salakon Párizsban, ahol mindig ő a torna kiemelkedő favoritja.

2005 óta 3 tornát nem tudott megnyerni a francia fővárosban: 2009-ben a negyedik körben maradt alul Söderlinggel szemben, 2015-ben a negyeddöntőben kapott ki Djokovictól, míg 2016-ban a harmadik körös mérkőzésére sérülés miatt nem állt ki. Amikor Nadal döntőt játszhatott Párizsban, akkor mindig győzött

A torna előtt a szakemberek körében egyöntetű vélemény volt: a címvédő spanyol játékosnak egyetlen komoly kihívója lehet, mégpedig az első Grand Slam-győzelmére készülő Dominic Thiem.

2017 áprilisa óta ugyanis Nadal csak kétszer kapott ki salakpályás versenyen, mindkétszer Thiemtől – igaz, mindkét alkalommal két nyert szettig tartó meccsen.

A vasárnapi finalé előtt a két teniszező eddig kilencszer találkozott egymással: Nadal hat, Thiem három győzelmet aratott. Ezúttal a spanyol címvédő, világelső esélyt sem adott a pár hete Madridban őt legyőző bécsújhelyi kiválóságnak. A 6:4, 6:3, 6:2-es siker még úgyis simább lett a vártnál, hogy Nadalt sérült ujjai miatt a meccs alatt ápolni is kellett. A 2 óra 42 perces finálé után a spanyol világsztár álomnak nevezte, hogy 11-szer tudott nyerni Párizsban.

A 32 esztendős Rafael Nadal nemcsak a jelen legnagyobb salakpályás teniszezője, hanem minden idők legeredményesebb salakjátékosa is.

A világelső, aki az egész tornán egy szettet vesztett, saját rekordját tovább javítva 11. alkalommal emelhette a magasba a Muskétások Kupáját, 79. tornáján diadalmaskodott, és 17. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be. Így már csak hárommal van lemaradva minden idők legnagyobb teniszezőjétől, az örökranglistát vezető, svájci Roger Federertől, aki címvédőként várja július első két hetében a wimbledoni füves teniszversenyen Párizs királyát.

Eredmény, döntő, férfiak:

Nadal (spanyol, 1.)-Thiem (osztrák, 7.) 6:4, 6:3, 6:2

A döntők 2005 óta:

2005: Nadal (spanyol)-Puerta (argentin) 6:7 (6-8), 6:3, 6:1, 7:5

2006: Nadal-Federer (svájci) 1:6, 6:1, 6:4, 7:6 (7-4)

korábban, női páros:

Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh, 6.)-Hozumi Eri, Ninomija Makoto (japán) 6:3, 6:3