68900.51
2024. május 8. szerda Mihály

Két angol klub már csoportgyőztes a BL-ben

A Manchester City és a Tottenham csoportgyőztes lett a BL-ben. Ugyancsak továbbment a Besiktas és a Real Madrid.

A törökök hazai pontszerzése azt jelenti, hogy továbbjutottak az egyenes kieséses szakaszban. A Maribor kiesett, a Szpartak, ha a Sevilla szerez legalább egy pontot ma, csak akkor juthat tovább majd, ha a hatodik fordulóban nyer a Liverpool ellen az Anfield Roadon.

SEVILLA–LIVERPOOL 0-1: Az angolok máris vezetnek, Firmino góljával.

AS MONACO–RB LEIPZIG 0-2: Szenzációsan kezdtek a lipcseiek, jemerson öngóljával, majd Timo Wener találatával az első tíz perc végére kétgólos előnyt szereztek.

SEVILLA–LIVERPOOL 0-2: Sadio Mane góljával a Pool nagyon közel került a továbbjutáshoz.

APOEL–REAL MADRID 0-1: A horvát Luka Modric előnyhöz juttatta a vendégeket.

BORUSSIA DORTMUND–TOTTENHAM 1-0: Jarmolenko második „gólpasszát” már kihasználta Aubameyang.

SEVILLA–LIVERPOOL 0-3: Firmino másodszor is bevette a spanyolok kapuját.

AS MONACO–RB LEIPZIG 0-3: Timo Werner is duplázott.

APOEL–REAL MADRID 0-3: Beindult a Madrid, Benzema, majd Nacho gólja eldöntötte a mérkőzést még a szünet előtt.

AS MONACO–RB LEIPZIG 1-4: Radamel Falcao szépített, de a németeknek volt rá válaszuk, Naby Keita lőtt gólt.

APOEL–REAL MADRID 0-4: Benzema újabb találatával már négy a különbség, a Sallai Rolandot is soraiban tudó ciprusi gárda nem hasonlít a Dortmund ellen látott csapatra.

BORUSSIA DORTMUND–TOTTENHAM 1-1: Németországban Harry Kane góljával indult (szinte) a félidő. Legfeljebb a harmadik hely szempontjából van már csak jelentősége.

APOEL–REAL MADRID 0-5: Cristiano Ronaldo sem maradhat le a társai mögött, ő is bevette a ciprusiak kapuját.

APOEL–REAL MADRID 0-6: A portugál ismételt, a Madrid akár BL-rekordot jelentő győzelmet is arathat ma este.

SEVILLA–LIVERPOOL 1-3: Ben Yedder révén szépítettek a spanyolok.

NAPOLI–SAHTAR 1-0: Lorenzo Insigne lőte az este 22., de az olaszok szempontjából eddig az este legfontosabb gólját.

SEVILLA–LIVERPOOL 1-3: Ben Yedder tizenegyeséből még eggyel közelebb lépett a Sevilla.

BORUSSIA DORTMUND–TOTTENHAM 1-2: Dele Ali harcosságának gólpassz lett a jutalma, mert hogy Szon bevarrta a középpályástól kapott labdát.

NAPOLI–SAHTAR 2-0: Piotr Zielinski alighanem bebiztosította a nápolyiak győzelmét.

NAPOLI–SAHTAR 3-0: Dries Mertens is lőtt egyet.

MANCHESTER CITY–FEYENOORD 1-0: Nem ér véget az este egy BL-mérkőzés sem gól nélkül, Raheem Sterling megszerezte a Citynek a vezetést.

SEVILLA–LIVERPOOL 3-3: Az utolsó pillanatokban kiegyenlített a hazai csapat, így nem hogy nem csoportgyőztes még a Liverpool, de még nem is biztos a továbbjutása.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, keddi mérkőzések.

E csoport: Szpartak Moszkva–Maribor 1-1, Sevilla–Liverpool 3-3. A csoport állása: 1. Liverpool 9 pont, 2. Sevilla 8, 3. Szpartak Moszkva 6, 4. Maribor 2.

F csoport: SSC Napoli–Sahtar Donyeck 3-0, Manchester City–Feyenoord 1-0. A csoport állása: 1. Manchester City 15 pont (már csoportelsőként továbbjutott), 2. Sahtar 9, 3. Napoli 6, 4. Feyenoord 0.

G csoport: Besiktas–FC Porto 1-1, AS Monaco–RB Leipzig 1-4. A csoport állása: 1. Besiktas 11 pont (már csoportelsőként továbbjutott), 2. Porto 7, 3. RB Leipzig 7, 4. Monaco 2.

H csoport: Borussia Dortmund–Tottenham Hotspur 1-2, APOEL–Real Madrid 0-6. A csoport állása: 1. Tottenham 13 pont (már csoportelsőként továbbjutott), 2. Real Madrid 10 (már továbbjutott), 3. Borussia Dortmund 2, 4. APOEL 2.

2024.05.09. csütörtök, 18:00