366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Jorge Lorenzo lett a MotoGP világbajnoka

A Yamaha spanyol versenyzője, Jorge Lorenzo nyerte vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának idényzáró futamát Valenciában, ezzel a világbajnoki címet is elhódította.

Az első helyről rajtoló 28 éves motoros pályafutása ötödik összetettbeli elsőségét ünnepelhette, a királykategóriában pedig harmadszor bizonyult a legjobbnak. A tavalyi és tavalyelőtti győztes spanyol Marc Marquez ezúttal a második, összesítésben pedig a harmadik lett.

A pontversenyt az utolsó futam előtt vezető olasz Valentino Rossit a két héttel ezelőtti, malajziai futamot követően megbüntették, ezért Valenciában az utolsó helyről kellett rajtolnia. Mivel a 36 éves, kilencszeres vb-győztes negyedikként ért célba, összesítésben a második helyen zárta az idényt.

A Moto2 vasárnapi futamát a spanyol Tito Rabat nyerte, itt a világbajnoki cím már korábban eldőlt a francia Johann Zarco javára.

A Moto3 kategóriában a kilencedik helyen végző brit Danny Kent lett a világbajnok, a futamgyőztes portugál Miguel Oliveirának összetettben ezüstérem jutott.

Eredmények:

MotoGP (30 kör, 120,2 km):
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 45:59.364 perc
2. Marc Marquez (spanyol, Repsol Honda) 0.263 másodperc hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Repsol Honda) 0.654 mp h.

A pontverseny végeredménye 18 verseny után: 1. Lorenzo 330 pont, 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 325, 3. Marquez 242

Moto2 (27 kör, 108,1 km):
1. Tito Rabat (spanyol, Estrella) 28:48.831 perc
2. Alex Rins (spanyol, Paginas) 0.309 mp h.
3. Thomas Lüthi (svájci, Derendinger) 3.347 mp h.
A pontverseny végeredménye 18 verseny után: 1. Johann Zarco (francia, Kalex) 352 pont, 2. Rins 234, 3. Rabat 231

Moto3 (24 kör, 96,12 km):
1. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 40:09,792 perc
2. Jorge Navarro (spanyol, Honda) 0,198 mp h.
3. Jakub Kornfeil (cseh, KTM) 2,090 mp h.

A pontverseny végeredménye 18 verseny után: 1. Danny Kent (brit, Honda) 260 pont, 2. Oliveira 254, 3. Enea Bastianini (olasz, Honda) 207

2024.04.29. hétfő, 18:00