394.58
365.17
65528.55

Büntetőkkel nyert a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a rendes játékidőben elért 13-13 után büntetőkkel győzött 17-15-re Olaszország ellen a világliga európai selejtezős sorozatának első fordulójában.

A magyar együttes az első negyedben már 4-1-re is vezetett, később 6-3-ra és 8-4-re is elhúzott a nemzeti csapat. A második negyedben 9-6-ra vezetett a most debütáló Bíró Attila szövetségi kapitány által irányított válogatott.

A harmadik negyedben azonban erősített az olasz együttes, és feljött 10-9-re, a negyedik negyedben pedig fordított is, a végén a magyar csapat 13-12-es hátrányban egyenlített és várhatta a büntetőket, amellyel végül 17-15-re győzött.

Bíró Attila a találkozó után a Magyar televíziónak azt mondta, hogy a rendes játékidőben szerették volna eldönteni a találkozót, de gyakorolták a büntetőket.

Az öt gólos Kisteleki Hanna arról beszélt, hogy a második félidőben azért zárkóztak fel az olaszok, mert több előnyt kaptak és jobban használták ki.

A szövetségi kapitány megerősítette, hogy a csapat szeretne ott lenni a világliga szuperdöntőjében.

2024.03.28. csütörtök, 18:00