369.95
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

BL: az utolsó pillanatban nyerte meg a Man City a rangadót

Sem a PSG-Real Madrid, sem a Juventus-Mönchengladbach mérkőzésen se esett gól a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján. A Man City ellenben a 90. percben megszerezte a győztes találatot. Az angolok egymást követő második BL-meccsüket nyerték meg az utolsó percben elért góllal.

Nyolc mérkőzést rendeznek ma a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A sláger a PSG-Real Madrid, a Juventus-Mönchengladbach és a Manchester City-Sevilla találkozó.

A párosítás
A-csoport: Malmö FF-Sahtar Donyeck, PSG-Real Madrid
B-csoport: CSZKA Moszkva-Manchester United, Wolfsburg-PSV
C-csoport: Atlético Madrid-FK Asztana, Galatasaray-SL Benfica
D-csoport: Juventus-Mönchengladbach, Manchester City-Sevilla
Máris született gól Isztambulban, a vendég Benfica Nicolas Gaitan góljával 1-0-ra vezet a Galatasaray ellen.
Vezet a CSZKA Moszkva a Manchester United ellen, Roman Eremenko kihagyott ugyan egy büntetőt, de David de Gea hiába védett, Seydou Doumbia javított, 1-0.
Előnybe került a Malmö FF is, Markus Rosenberg, a korábban az Ajaxot, a Werder Brement, a Racing Santandert és a West Bromot is megjárt svéd válogatott vette be a Sahtar kapuját.
Selcuk Inan, aki bő egy hete kilőtte a magyar válogatottat 8reméljük, csak ideiglenesen) az Eb-mezőnyből, büntetőből kiegyenlített a Galatasaray-Benfica mérkőzésen.
Boldogság a Vicente Calderon Stadionban: Saul Niguez a kazahok kapujába küldte a labdát. Atlético-Asztana 1-0.
Ismét bajban a Manchester City, a Sevilla, az ukrán Konopljanka góljával, előnyt szerzett, 0-1.
Már a Galatasaray vezet Isztambulban, Lukas Podolski lőtte a gólt a Benfica ellen, 2-1.
Kétgól az Atlético előnye a katahok ellen, az újabb találat szerzője Jackson Martínez.
Nem kellett sok a Citynek az egyenlítéshez, Wilfried Bony 1-1-re alakította az állást. Yaya Tourénak nagy érdemei vannak a gólban.
Egy holland futballista góljával vezet a Wolfsburg a PSV ellen, Bas Dost vette be honfitársai kapuját, 1-0.
A Wolfsburg megduplázta az előnyét, Max Kruse lőtt a hálóba, 2-0.
Kiegyenlített a Man United Moszkvában, Anthony Martial a gólszerző, 1-1.
Már 3-0 az Atléticónak az Asztana ellen, gólszerző Oliver Torres, 3-0.
Kevin De Bruyne a 90. percben gólt lőtt, alkalmasint győzelemhez segítve a Man Cityt.
A-csoport: Malmö FF-Sahtar Donyeck 1-0, PSG-Real Madrid 0-0
A csoport állása: 1. Real Madrid 7, 2. PSG 7, 3. Malmö 3, 4. Sahtar 0
B-csoport: CSZKA Moszkva-Manchester United 1-1, Wolfsburg-PSV 2-0
A csoport állása: 1. Wolfsburg 6, 2. Man United 4, 3. CSZKA 4, 4. PSV 3
C-csoport: Atlético Madrid-FK Asztana 4-0, Galatasaray-SL Benfica 2-1
A csoport állása: 1. Benfica 6, 2. Atlético Madrid 6, 3. Galatasaray 4, 4. Asztana 1
D-csoport: Juventus-Mönchengladbach 0-0, Manchester City-Sevilla 2-1
A csoport állása: 1. Juventus 7, 2. Manchester City 6, 3. Sevilla 3, 4. Mönchengaldbach 1

Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív, illetve a leszokás pozitív következményeit – derül ki az ELTE PPK kutatóinak 1500 dohányost bevonó vizsgálatából.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője