355.48
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály

BL: nézze meg az AS Roma a futballtörténelmet idéző álomgólját a Barcelona ellen!

A Barcelona csak döntetlent játszott Rómában, az Arsenal kikapott Zágrábban, fölényes győzelemmel rajtolt ellenben a Bayern München és a Chelsea a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A nap párosítása: AS Roma-Barcelona, Bayer Leverkusen-BATE Boriszov, Dinamo Zagreb-Arsenal, Olympiakosz Pireusz-Bayern München, Chelsea-Maccabi Tel-Aviv, Dinamo Kijev-FC Porto, Gent-Olympique Lyon, Valencia-Zenit.

Admir Mehmedinek hívják a nap első BL-gólszerzőjét. Vezet a Bayer Leverkusen a Videotont búcsúztató BATE Boriszov ellen.
Először kapott gólt spanyol csapat az idei főtáblán, a Zenit vezet Valenciában. A brazil Hulk talált a kapuba.
Rómában nagy iramú, változatos a játék, nagyobb helyzet nélkül.
A fehéroroszok kiegyenlítettek Németországban, egy szerb játékos góljával. Nemanja Milunovics a gólszerző, Leverkusen-BATE 1-1.
Eden Hazard kihagyott ugyan egy tizenegyest még a hatodik percben, mégis vezet a Chelsea. Londonban is brazil volt a gólszerző, Willian. Nagy kapus hiba volt, Predrag Rajkovicsot, a Maccabi hálóőrét megzavarta, hogy lepattant a labda.
Megszületett a Barcelona vezető gólja, Rakitic beadása után Luis Suárez 30 centiméterről fejelt az AS Roma kapujába.
Alig egy perccel később Wojciech Szczesny szabálytalankodott a tizenhatoson belül a Barcelona gólszerzőjével szemben. Szerencséje volt, hogy nem ítélt a holland Kuipers bíró büntetőt.
Alex Oxlade-Chamberlain öngóljával a Dinamo Zagreb vezetést szerzett Horvátországban az Arsenal ellen.

Gyors egymás után két gólt is született Ukrajnában. A Dinamo Kijev Oleh Huszev góljával vezetést szerzett, a Porto Vincent Aboubakar révén kiegyenlített.
Alessandro Florenzi belőtte a nap gólját a Barcelona ellen, a római Stadio Olimpicóban. A jobbhátvéd helyéről, 40 méterről emelt a kint álló Ter Stegen fölött a hálóba. Éppen csak, de befért a labda a kapuba. 1995-ben Nayim lőtt kísértetiesen hasonlót David Seamannek, a Zaragoza-Arsenal KEK-döntőben.

Megfogyatkozott az Arsenal Zágrábban. Olivier Giroud megkapta a második sárga lapját.
Salah nagyon gyors! Sokdszor futott versenyt a barcelona védelmével, nyert, de a kapu fölé lőtt.
Meglepetés Valenciában: Hulk újabb góljával már 2-0-ra vezet a szentpétervári Zenit.
A Chelsea közel 70 százalékban birtokolta a labdát az első félidőben, nem meglepő, hogy megszerezte a második gólt. A londoni Kékek korábbi játékosa, Tal Ben Haim szabálytalankodott a sérülése miatt lecserélt Willian helyére beálló Diego Costával szemben. A tizenegyest a brazil Oscar berúgta.
Megsérült az AS Roma lengyel kapusa, Morgan De Sanctis állt a helyére.
Ismét vezet a Bayer Leverkusen, a török-német Hakan Calhanoglu bevette a BATE Boriszov kapuját, 2-1.
Változások: megszerezte a vezetést a Bayern München Pireuszban (Thomas Müller a gólszerző), már két góllal vezet a Dinamo Zagreb (Junior Fernandes növelte az előnyt az Arsenal ellen), szépített a Valencia, s 1-2-re áll a Zenit ellen (Joao Cancelo vette be a kaput), s vezet az Olympique Lyon is a Gent pályáján (Christophe Jallet nevéhez fűződött a gól).
Rafinha súlyos sérülést szenvedett Rómában, alig két perccel azt követően, hogy beállt.
Egy meccs minden bizonnyal, egy másik feltétlenül eldőlt. Chicharito, azaz Javier Hernandez révén már 3-1-re vezet a Bayer Leverkusen a BATE ellen. Megszületett a Chelsea harmadik gólja is, Diego Costa érte el a Maccabi Tel-Aviv ellen.
A Brecht Dejaeghere kiállítása óta tíz emberrel játszó Gent kiegyenlített a lyon ellen. Danijel Milicevic lőtte a gólt.
A Valencia 0-2-ről kiegyenlített. Második találatát Andre Gomes érte el.
A Zenitnek erre is volt válasza, a belga Axel Witsel újra vezetéshez juttatta az orosz legénységet Valenciában.
Messi a lécet találta el Rómában.
Reménysugár Arsenal-híveknek: Theo Walcott szépített Zágrábban.
Újabb gól Németországban és Angliában. Hakan Calhanoglu belőtt egy tizenegyest, 4-1-re vezet a Bayer Leverkusen a BATE ellen. Megszületett a Chelsea negyedik gólja is a Maccabi ellen: Cesc Fabregas, aki a harmadiikat előkészítette, ezúttal a góllövők közé is feliratkozott.
Vincent Aboubakar, aki tavaly a Sahtar ellen gólt szerzett a Bajnokok Ligájában, már a második találatát érte el a Dinamo Kijev ellen. Az FC Porto 2-1-re vezet.
Mario Götze eldöntötte a Bayern javára a meccset Görögországban. 2-0 az Olympiakosz ellen.
Kiegyenlített a nagyot küzdő Dinamo Kijev. Vitalij Bujalszkij nevével ismerkedik Európa.
Thomas Müller is két góllal kezdte a szériát - tizenegyesgólja után 3-0 a Bayernnek Pireuszban.
Messi kolosszális passza után Jordi Alba kapura emelt, Manolasz a gólvonal elől fejelte ki a labdát.
E-csoport
Bayer Leverkusen-BATE Boriszov 4-1
Dinamo Zagreb-Arsenal 2-1
G-csoport
Dinamo Kijev-FC Porto 2-2
Gent-Olympique Lyon 1-1

Történelmi győzelem küszöbén az Osztrák Szabadságpárt - Nagy vesztes a kancellár párja

A hivatalos előrejelzések szerint történelmi győzelmet aratott a vasárnapi osztrák parlamenti választáson az illegális bevándorlás ellen harcot hirdető radikális jobboldali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ). A belügyminisztérium által közzétett, az eddig összeszámolt szavazatokon alapuló adatok szerint a Szabadságpárt korábban még nem szerepelt olyan jól, mint most. Ugyanakkor a legnagyobb vesztes Karl Nehammer kancellár pártja, az Osztrák Néppárt (ÖVP). Végeredmény késő estére várható.
2024.09.30. hétfő, 18:00