Infostart.hu
eur:
365.51
usd:
315.64
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba

Kemény Dénes: a németeknek nagy mákja volt

A nyolcaddöntőben az eddig továbbjutott csapatok többsége nem játszott igazán jól - mondta Kemény Dénes mesteredző. A Magyar Vízilabda Szövetség elnöke az InfoRádióban folyamatosan értékeli a brazíliai labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseit.

- Ma véget ért a világbajnokságon a kieséses szakasz első köre. Az eddigiek alapján hogyan látja, mennyire sikerült a végső győzelemre is esélyes csapatok formaidőzítése?

- Át kell értékelnem az álláspontomat: nem jósoltam korábban szép jövőt az európai csapatoknak, de ahogy nézzük a mai esti párosítást, akár a csapatok fele is európai lehet a legjobb nyolc között.

Azt gondolom, hogy akik eddig bejutottak, még nem játszottak különösebben jól, kivéve talán Costa Ricát, úgyhogy ha ezek után jön a jó játék, akkor kétségtelenül jól időzítették a formájukat.

- Tegnap a németek és a franciák is elég sok helyzetet kihagytak. Ez mennyire tudható be Ön szerint a koncentrálás hiányának, illetve mennyire a kapusok érdeme?

Nagyon hosszú egy ilyen világverseny. Aki itt bejut a legjobb négybe, az hét mérkőzést játszik, úgyhogy az törvényszerű, hogy vannak rossz napjaik is. Jól jár, aki ezt letudja egy győztes nyolcaddöntőn, mert később már könyörtelennek kell lenniük.

Ami a legérdekesebb a tegnapi napon, hogy az algériai válogatott, betartva vallási kötelezettségét, étlen-szomjan volt tegnap egész nap a meccs kezdetéig. Úgyhogy szerintem a németek elegánsan szólva is nagyon mákosak voltak velük.

Hanganyag: Hlavay Richárd

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×