363.72
68263.41
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Verrasztó Dávid dobogós Európa úszóválogatottjában

Verrasztó Dávid dobogós helyen végzett Európa úszóválogatottjának tagjaként az Egyesült Államok csapata elleni párbaj első napján.

A Glasgow-ban zajló viadalon - az esemény honlapjának beszámolója szerint - a két magyar közül pénteken előbb Verrasztó mutatkozott be, s a múlt heti dániai rövidpályás Európa-bajnokság aranyérmese ezúttal harmadik lett 400 méter vegyesen (4:03.04 p) két amerikai mögött a hatfős mezőnyben.

Az öreg kontinens elitalakulatában szintén helyet kapott Biczó Bence, a korábbi ifjúsági olimpiai bajnok, aki 100 m pillangón - csapattársai és két egyesült államokbeli riválisa mögött - az ötödik helyen zárt (52.14 mp).

Az úszópárviadal - hivatalosan Duel in the Pool - 2003 és 2007 között az Egyesült Államok és Ausztrália között zajlott, s 2009-ben volt először amerikai-európai medencés vetélkedés ezen a néven. A felek a két nap alatt 26 egyéni és négy váltószámban mérik össze tudásukat.

Számonként - mind a nőknél, mind a férfiaknál - az első hely öt, a második három, a harmadik pedig egy pontot ér, illetve a stafétáknál a győztes hét pontot kap, a vesztes egyet sem.

A glasgow-i versenyen az első nap után Európa 68-54-re vezet.

Továbbra is az InfoRádió szólhat a Budapest 88,1 MHz-es frekvencián

Egyedüli pályázóként az InfoRádió Kft. nyerte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa (NMHH) által a Budapest 88,1 MHz-es frekvencia használatára kiírt rádiós pályázatot, így a médiaszolgáltató szeptember 1-je után is folytathatja működését – közölte a hatóság.