362.98
68123.99
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Gyurta Dániel ezüstöt, Hosszú Katinka négy aranyat nyert

A 200 méteres mellúszás olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel a második lett a norvégiai nemzetközi úszóversenyen, a világ- és Európa-bajnok Hosszú Katinka pedig négyszer is a dobogó tetejére állhatott a bergeni viadalon szombaton.

A hétvégi eseményen, amelyet a magyar úszó tavaly tavasszal elhunyt barátja, a 100 méter mellen vb-aranyérmes, olimpiai második Alexander Dale Oen emlékére rendeztek, Gyurta a 100 méteres távon 59.33 másodperces idővel végzett ezüstérmesként a dél-afrikaiak olimpiai bajnoka, Cameron Van der Burgh (57.82) mögött.

A verseny másik magyar indulója, Hosszú Katinka négy aranyérmet szerzett a szombat esti döntőkben: 200 méter gyorson (1:55.35 p), 50 méter gyorson (25.25 mp), 200 méter pillangón (2:08.56) és 100 méter vegyesen (1:00.09) nyert - a swimnews.com szaklap beszámolója szerint.

2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Szép pluszban zárt Amerika

Vegyes mozgásokat láttunk ma a nemzetközi részvénypiacokon, Európában a befektetők a Fed tegnapi üzeneteit emésztették, miközben tovább dübörgött a gyorsjelentési szezon is, például Európa legnagyobb cége, a gyógyszergyártó Novo Nordisk, valamint a Shell is ma jelentett - mindkét cég megverte az elemzői profitvárakozásokat. A vezető amerikai indexek egy százalék körüli pluszban fejezték be a napot. Ezzel a mai napi izgalmaknak még nincs vége, hiszen az amerikai zárás után jelent majd az Apple is, amely jelenleg a világ második legértékesebb cége a Microsoft után.