Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Vb-selejtezők: ez a holland keret a magyarok és a törökök ellen

Louis van Gaal szövetségi kapitány nem hívta meg Rafael van der Vaartot a törökök és a magyarok elleni világbajnoki selejtezőkre készülő holland labdarúgó-válogatott keretébe.

A szakember Ibrahim Afellay-t, Nigel de Jongot és Gregory van der Wielt is kihagyta a listáról, amelyet pénteken hozott nyilvánosságra.

"Az utóbbi időben mindannyian keveset játszottak, és éppen klubot váltanak vagy klubváltás előtt állnak" - indokolta döntését van Gaal.

A világbajnoki ezüstérmes narancsmezesek jövő pénteken, Amszterdamban fogadják a törököket, majd négy nappal később Budapesten lépnek pályára.

Van Gaal a nyári Európa-bajnokság után vette át a holland nemzeti csapat irányítását Bert van Marwijktől.

A holland keret:

kapusok:
Maarten Stekelenburg (AS Roma), Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City)

védők:
John Heitinga (Everton), Joris Mathijsen (Feyenoord), Ron Vlaar (Aston Villa), Jetro Willems (PSV), Daryl Janmaat (Feyenoord), Bruno Martins Indi (Feyenoord), Ricardo van Rhijn (Ajax), Nick Viergever (AZ Alkmaar)

középpályások:
Wesley Sneijder (Internazionale), Arjen Robben (Bayern München), Kevin Strootman (PSV), Jordy Clasie (Feyenoord), Leroy Fer (FC Twente), Urby Emanuelson (AC Milan)

csatárok:
Dirk Kuyt (Fenerbahce), Robin van Persie (Manchester United), Klaas Jan Huntelaar (Schalke 04), Luciano Narsingh (PSV), Bas Dost (VfL Wolfsburg), Jeremain Lens (PSV)

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×