366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Győzelemmel kezdett a Diósgyőr az NB I-ben

A Diósgyőr hazai környezetben 2-1-re nyert a 39. perctől emberhátrányban futballozó Újpest ellen a labdarúgó OTP Bank Liga nyitófordulójának pénteki összecsapásán.

A DVTK kezdett jobban, de egyszer a kapufa, utána pedig Balajcza mentett nagy helyzetben. A hazai rohamok gólt eredményeztek, majd Aarab szándékos ütésért a kiállítás sorsára jutott és ekkor a hazaiak biztos győztesnek tűntek. Az előnyüket azonban képtelenek voltak megőrizni, ugyanis egy szabadrúgást követően a több mint egy évet kihagyó Vermes révén egyenlített az Újpest.

A szünet után egyre nagyobb fölénybe került a DVTK. A vezető gólt mintaszerű támadás végén szerezte a hazai gárda, majd ezt követően is helyzetek sorát dolgozta ki. A lila-fehérek jobbára csak védekeztek, ellenfelük kapujának veszélyeztetésére már nem maradt energiájuk.

OTP Bank Liga, 1. forduló:
Diósgyőri VTK-Újpest FC 2-1 (1-1)

Miskolc, 9000 néző, v.:: Németh Á.
Diósgyőr: Rybansky - Vadász, Nagy T., Rakovic, Gohér - Abdouraman, Fernando - Gosztonyi, Gallardo (Tisza, 52.), Luque (Elek, 77.) - Seydi (Bacsa, 72.)
Újpest: Balajcza - Vermes (Zarisz, 73.), Aarab, Mihajlovic, Nagy P.(Stanisavljevic, a szünetben) - Balogh B., Proesmans, Vasiljevic (Zamostny, 79.), Christ - Remili, Kabát
Gólszerzők: Fernando (29.), Seydi (65.), illetve Vermes (42.)
Kiállítva: Aarab (39.)

500 forint alatti fagyira már nem számíthatunk idén nyáron

Az év második felében tovább nőhetnek a jelenleg 1000-1500 forint közötti süteményárak, miután a csokoládékészítés alapanyagául szolgáló kakaó világpiaci ára rekord szintre nőtt, ami a csokoládé árának 50-60%-os emelkedését is okozhatja. Ami pedig a fagylaltokat illeti, 500 forint alatti gombócárakra idén már nem igazán lehet számítani.