356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Sorozatban hatodszor Magyar Kupa-győztes a Győr

Sorozatban hatodszor nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát a Győri Audi ETO KC, miután vasárnap könnyedén legyőzte az FTC RightPhone csapatát a győri négyesdöntőben.

A szurkolók a kezdés előtt plüssfigurákat dobáltak a pályára, amelyek a megyei kórház gyermekosztályára kerülnek.
A hazaiak esélyeshez méltóan, 4-0-s rohammal kezdtek, az FTC csak a 7. perc elején talált be először. Nagy volt az iram, a védelmek nem igazán tudták megszűrni a támadásokat. A Győr negyedóra után már 10-4-re vezetett, főleg Bradeanut nem tudták tartani a vendégek. Emberovics kiállítása alatt tovább folytatta az offenzívát az ETO, és a 25. percben, 16-8-nál időt kértek a vendégek. A pihenőt a győriek használták ki jobban, és már a szünetre eldöntötték a kupa sorsát.

A második félidőt is négy találattal nyitotta a hazai gárda (24-9), majd jöhettek a cserék. A Fradi erejéből csak arra tellett, hogy tízgólos különbség közelébe jusson, és a fiataljai rutint szerezhettek a világ élvonalába tartozó riválissal vívott csatában.

A vége aztán 33-20 lett, azaz a Győr megmutatta, hogy otthon képtelenség még megszorítani is.

A mostani ezüstérem a fővárosiaknak KEK-indulást érhet, ha a bajnokságban nem kerülnek be az első kettő közé.

A Győr a jövő héttől folytatja a Bajnokok Ligája középdöntős sorozatát, és fogadja a norvég Larvikot.

Győri Audi ETO KC - FTC RightPhone 33-20 (20-9)

A 3. helyért:
Mondi Békéscsaba - ASA-Consolis-Hódmezővásárhely 31-29 (13-13, 27-27) - büntetőkkel

2024.05.21. kedd, 18:00