Infostart.hu
eur:
356.31
usd:
312.48
bux:
139892.19
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Lemondott Berényi János, a kosárszövetség elnöke

Bejelentette lemondását Berényi János, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) elnöke.

A 2007 márciusában hivatalba lépett vezető - akit a tavaly júniusi küldöttgyűlés megerősített pozíciójában - az ellene irányuló, sorozatos gáncsoskodásokkal indokolta döntését.

"Úgy érzem, hogy a legfontosabb feladatokat, amelyekre vállalkoztam, teljesítettem, utódomnak a helyemet tiszta lelkiismerettel adhatom át - olvasható az MTI-hez eljuttatott állásfoglalásban. - A magyar sportot, ha igény van rá, a jövőben is szolgálni fogom, de csak ott, ahol a tisztességgel végzett munkámat megbecsülik."

Az MKOSZ vezetősége hamarosan kitűzi a rendkívüli elnökségi ülés időpontját, amelyen döntés születik a folytatásról.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: máshogy kellene használni a klímaberendezéseket

Csak a fák aktív légkondicionáló működésére, illetve a lakásokra, irodákra szerelt légkondicionáló berendezések használatának visszafogására van szükség Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint. A Közép-európai Egyetem professzora, az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének alelnöke az InfoRádióban azt mondta: eddig tudott légkondi nélkül alkalmazkodni az európai társadalom, most már változtatni kell.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×