Infostart.hu
eur:
354.19
usd:
311.3
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

A Gazprom szponzorálná a NOB-ot

Az orosz Gazprom gázmonopólium szívesen lenne a Nemzetközi Olimpiai Bizottság szponzora. A 2014-es téli játékok rendezésére kandidáló Szocsi pályázati bizottságának vezetője úgy nyilatkozott, hogy a cég már hosszabb ideje tárgyal a NOB-bal.

A 2014-es olimpia helyszínének kijelöléséig felfüggesztették az egyeztetést, mert nem szeretnék befolyásolni a döntéshozókat.

A NOB július 4-én Guatemalavárosban dönt az esemény helyszínéről, Szocsi mellett az ausztriai Salzburg és a dél-koreai Pjongcsang maradt versenyben a rendezési jogért.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×