361.82
68049.98
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Ezúttal a Honvéd alázta a Vasast

A Honvéd 12-6-ra nyert a Vasas ellen a férfi vízilabda-bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban 2-1-re szépített.

Bár az első negyedben még tartotta magát a mérkőzés előtt összesítésben 2-0-ra vezető Vasas, a második negyed alighanem rémálomhoz hasonlított a bajnoki cím elhódítására 1989 óta hiába áhítozó angyalföldieknek.

A játékrész ugyanis a kedden a Komjádi uszodában történteket idézte, csak éppen fordított előjellel: most a Honvéd hagyta állva az angyalföldieket és ugyanúgy meg sem állt 6-0-ig, mint három nappal korábban a Vasas.

Mi több már 7-0 is volt a címvédőnek, amikor Szívós Márton a jobb felső sarokba pattintva megszerezte a Vasas első találatát. A trónkövetelő első gólját a nagyszünet előtt Mátyás Zoltán lőtte.

Az utolsó két negyed így tulajdonképpen formalitás volt, a párharc negyedik felvonását vasárnap 13 órakor rendezik a Komjádi uszodában.

2024.05.03. péntek, 18:00