Infostart.hu
eur:
387.41
usd:
333.66
bux:
123872.29
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra

Budapesten végzett a legnépszerűbb francia futballklub új tulajdonosa

Új tulajdonosa van a legnépszerűbb francia futballklubnak, az előző évtizedben a Bajnokok Ligája megnyeréséig jutó Olympique Marseille-nek. A vevő civilben orvos - és a diplomáját Budapesten, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szerezte. A neve Jack Kachkar.

Szinte magától értetődik, hogy egy görögkeleti családból származó, örmény származású (édesapját még Kacskarjannak hívták) Szíriában született, rövid ideig Libanonban is élt, a nyolcvanas években Budapesten, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem angol nyelvű képzési programjában orvosi diplomát szerzett, 43 éves kanadai üzletember miért akar 115 millió eurót befektetni az Olympique Marseille-be...

Vagy mégsem? Maradjunk inkább az utóbbinál, mert a legkisebb kapocs sem található Kachkar és az OM közös múltjában.

Kachkar azonban ennél egyszerűbben kezeli a kérdést. Számára ez a lépés csak részben érzelmi.

"Mindenekelőtt az a fontos, hogy a családom és én nagyon szeretjük Franciaországot. Az utóbbi öt évben minden nyarat Dél-Franciaországban töltöttünk.

Megnéztem az Olympique Marseille egyik mérkőzését, és lenyűgözött. Ez egy nagy klub, hihetetlen hagyományokkal, és egészen csodálatos szurkolótáborral. Bevallom, előfordult, hogy egy mérkőzés alatt - merthogy azóta többször is jártam a Stade Vélodrome-ban - nem is a pályán zajló eseményeket, hanem a közönséget figyeltem" - mondta.

S megvalósította az álmát. Közel másfél hónapos huzavona után elégedetten jelenthette be: megvásárolta Franciaország egyetlen, az európai bajnokok tornáját is megnyert klubját.

Reményei szerint új korszak kezdődik ezzel a hajdanán, Bernard Tapie érájában Európa legjobbjai közé emelkedett, majd a bundabotrány után óriási zuhanó, s azóta nemzetközi sikerei ellenére is régi önmagát csak kereső klub számára.

Higgyük el: Jack Kachkar jó receptet fog felírni. Hiszen Budapesten tanulta gyógyítást.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

Blue Sparrow a neve annak a különleges rakétának, ami végezett Irán első számú vezetőjével. Az eszközt eredetileg egész más célra tervezték az izraeliek.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Ma is az iráni háború friss fejleményei borzolták a kedélyeket a világ tőzsdéin, a tegnapi meredek zuhanást követően Ázsiában kisebb felpattanást láthattunk, a jó hangulat azonban Európára már nem terjedt tovább, a nagyobb részvényindexek ma is inkább estek, miközben a Brent nyersolaj ára tovább emelkedett. Üdítő kivétel volt viszont a magyar tőzsde, hiszen a BUX index a kedvezőtlen nemzetközi mezőnyben nagyot tudott emelkedni és végül 1 százalékos pluszban zárt. Az emelkedést elsősorban az OTP-nek és a Molnak lehetett köszönni; előbbi a holnap hajnalban érkező negyedik negyedéves gyorsjelentés közzététele előtt tudott feljebb kerülni, utóbbi árfolyamát pedig az iráni háború nyomán tovább emelkedő olajár hajtotta. Este Amerikában masszív mínuszok kezdtek kibontakozni, miután a WTI olaj árfolyama átlépte a 80 dollárt, és olajársokktól tart a részvénypiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×