Infostart.hu
eur:
353.75
usd:
310.6
bux:
139790.13
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Legyőztük az olimpiai ezüstérmes dél-koreaiakat

A magyar női kézilabda-válogatott 34-31-re nyert az olimpiai ezüstérmes dél-koreai csapat ellen a budapesti nemzetközi torna második fordulójában.

Pálinger Katalin kisebb betegség miatt nem védhetett, helyette Pastrovics Melinda kapott bizalmat, aki az előző fordulóban még a tartalékcsapatot erősítette.

Jobban kezdett az ázsiai együtes, és pár perc múlva már 6-3-ra vezetett. A magyar csapatnak 24. percben sikerült fordítani.

A folytatásban tartotta két-három gólos előnyét az olimpiai ezüstérmes ellenfél, azonban az 50. percben újra egyenlő lett az állás, majd a fordítás sem késett sokáig. A hajrában a magyarok jó játékkal biztosították be a győzelmet.

A másik meccsen a magyar tartalék együttes remek játékkal megszorongatta a világbajnok oroszokat, ez azonban csak egy 33-29-es vereséghez volt elég.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×