Infostart.hu
eur:
360.02
usd:
316.49
bux:
144473.37
2026. július 28. kedd Szabolcs

A Mercedes magához láncolná Raikkönent

Német sajtóértesülések szerint újabb ajánlattal bombázza Kimi Raikkönent, a McLaren pilótáját a Mercedes. A Bild arról számolt be, hogy a német cég két évre 64 millió dollárt kínál a finn versenyzőnek.

Norbert Haug, a Mercedes sportigazgatója már hosszú ideje győzködi Raikkönent, hogy maradjon a csapatnál. A stuttgartiak egyértelmű célja, hogy a spanyol Fernando Alonso mellé megtartsák a finn pilótát.

Haug nemrég úgy nyilatkozott, hogy így Raikkönen számára is kiderülne, hogy jobb pilóta-e a címvédőnél. A McLaren-istálló felvásárlását tervező - egyes hírek szerint pedig már meg is valósító - Mercedes-vezetés mindenképpen egy bombaerős kettőssel vágna neki a 2007-es szezonnak.

Nem kizárt, hogy a Mercedes a mostani ajánlattal elkésett, hiszen több sajtóorgánum is tudni véli, hogy Raikkönen már elkötelezte magát a Ferrarihoz, ahol Michael Schumacher vagy a német sztár visszavonulása esetén a brazil Felipe Massa lenne a csapattársa.

Szintén sajtóértesülések szerint a Ferrari öt idényre szóló, szintén évi 32 millió dollár biztosító szerződést ajánlott Raikkönen, aki iránt a Renault is érdeklődik.

Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×