Infostart.hu
eur:
383.94
usd:
329.98
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér

Lékó Péter hatodik a világranglistán

Lékó Péter a hatodik, Polgár Judit a 17., Almási Zoltán pedig a 35. a Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) július 1-jétől érvényes világranglistáján. Az élen továbbra is a bolgár világbajnok Veszelin Topalov áll 2813 Élő-ponttal.

Topalov 34 egységgel előzi meg a korábbi világbajnok Viswanathan Anandot (2779). Az áprilisi rangsorban az indiai sakkozónak csupán egyetlen pont volt a hátránya. Az örmény Levon Aronjan (2761)újabb öt ponttal gazdagodott, ezzel megerősítette harmadik helyét.

Lékó Péter (2738) nem versenyzett, így változatlanul a hatodik helyen áll. A női világranglistát nagy különbséggel vezető Polgár Judit (2710) a 17.

Almási Zoltán (2672), a sakkolimpián ötödik helyen végzett magyar válogatott első táblása 15 pontot szerzett, ezzel 16 helyet javított!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről
„Megvan az olajunk”

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – erről beszélt egy szerdai tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni. Olajból „vannak ugyan stratégiai tartalékaink, de az infláció nő, a benzin drágul". Megerősítette: nem lesz miniszterelnök-jelölti vita Magyar Péterrel.

NATO felé kilőtt iráni rakétát semmisítettek meg

Az észak-atlanti katonai szövetség légvédelmi rendszerei lelőttek egy iráni rakétát, amely Törökország felé tartott – közölték Ankarában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×