Infostart.hu
eur:
377.05
usd:
317.68
bux:
130438.85
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Nyitókép: pfz.hu

Kocsis Zoltánra emlékezik a Pannon Filharmonikusok zenekar

Bartók és Ravel műveinek megszólaltatásával Kocsis Zoltán (1952-2016) zongoraművészre, karmesterre emlékezik születésnapján, vasárnap a Pannon Filharmonikusok zenekar (PFZ).

A zenekar közleményében felidézték: a Liszt Ferenc Zeneakadémia és a Nemzeti Filharmonikusok kezdeményezésére idén először állítják a kultúra különböző szereplői a magyar klasszikus zenét a középpontba Kocsis Zoltán kétszeres Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, karmester és zeneszerző születésnapján.

A szombaton este hat órakor kezdődő, a pécsi Kodály Központban felhangzó hangverseny programjában Bartók Bélának egy-egy műve indítja és zárja az estet.

A Négy zongoradarab című négy tételes művét Kocsis Zoltán hangszerelte zenekarra, a koncert nyitányaként a ciklus utolsó, Scherzo című darabja hangzik el. Ezt követi Ravel sziporkázó G-dúr zongoraversenye, mert - mint írták - Kocsis Zoltán munkássága alatt elkötelezett volt a francia klasszikus zene megismertetése iránt, s a francia zene népszerűsítése érdekében végzett kimagasló munkájáért és egész zenei tevékenységéért magas elismerésekben részesült.

Zárásként Bartók Béla A csodálatos mandarin című szvitje hangzik el, amelynek baletteredetije a szerző egyik legvitatottabb és mégis legnépszerűbb darabja.

A vasárnap kora esti hangversenyre védettségi igazolvánnyal belépőjegyek válthatóak, azok, akik még nem lehetnek jelen személyesen, a díjmentes élő közvetítés segítségével kapcsolódhatnak be. A koncertről további részletek olvashatók a pfz.hu oldalon.

Címlapról ajánljuk

Könnyedén áttelel a szőlőkabóca – Nem áll le a szőlőpusztulás, egy borvidék a legrosszabbra készül

Zalában több mint 200 ezer tőke szőlőt jelöltek ki kivágásra az aranyszínű sárgaság terjedése miatt. A Zalai Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a hideg tél sem állítja meg a fitoplazma terjedését.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×