Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Dolgozók a felújítás alatt álló Olof Palme Háznál a Városligetben 2018. június 4-én. A Liget Budapest Projekt keretében megújuló ház 2019 elején, eredeti formájában, Millennium Háza néven nyílik meg.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Jól halad az Olof Palme Ház felújítása

Lezárult az Olof Palme Ház elmúlt évtizedekben ráépített, oda nem illő elemeinek eltávolítása, és megkezdődött az eredeti terek visszaállítása. A tervek szerint ősszel már a tető és a restaurált Zsolnay-kerámiák is visszakerülnek az épületre - mondta Sághi Attila, a Liget Budapest Projekt műszaki vezérigazgató-helyettese.

Lezárult az Olof Palme Ház elmúlt évtizedekben beépített, oda nem illő elemeinek eltávolítása és megkezdődött az eredeti impozáns terek visszaállítása.

"A műtét legcsúnyább részét befejeztük"

- mondta Sághi Attila, a Liget Budapest Projekt műszaki vezérigazgató-helyettese.

Már az eredeti épületszerkezet helyreállítása és a különleges Zsolnay-kerámiák restaurálása zajlik.

Sághi Attila közölte: a dekorációs elemek ősszel kerülnek vissza az épületre, szeptemberben már látható lesz az új homlokzat és a tető.

Budapest, 2018. június 4.
Dolgozók a felújítás alatt álló Olof Palme Háznál a Városligetben 2018. június 4-én. A Liget Budapest Projekt keretében megújuló ház 2019 elején, eredeti formájában, Millennium Háza néven nyílik meg.
MTI Fotó: Balogh Zoltán
Dolgozók a felújítás alatt álló Olof Palme Háznál a Városligetben MTI Fotó: Balogh Zoltán

Az 1250 négyzetméter alapterületű épület kulturális közösségi térként újul meg: interaktív kiállítótérrel, pódiumszínpaddal is rendelkezik majd, mélyföldszintjén egy kisebb előadó- és konferenciatermet, valamint egy múzeumpedagógiai teret alakítanak ki.

Budapest, 2018. június 4.
A Liget Budapest Projekt által 2018. június 4-én közzétett képen az Olof Palme Ház, amely felújítás után 2019 elején, eredeti formájában, Millennium Háza néven nyílik meg.
MTI Fotó: Liget Budapest Projekt
Így fog kinézni az Olof Palme Ház, amely felújítás után 2019 elején, eredeti formájában, Millennium Háza néven nyílik meg. MTI Fotó: Liget Budapest Projekt

A tervek szerint a Millennium Házában több száz négyzetméteren várja majd a látogatókat a főváros aranykorát bemutató állandó kiállítás, amely egy óriási, több mint 100 négyzetméteres, több ezer házat ábrázoló városmakett és az ahhoz kapcsolódó vetített képek segítségével idézi meg a századfordulós Budapestet. A tárlat jövő nyáron nyílhat meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Olyan javaslat érkezett, ami után iszonyú sok pénz jelenhet meg rengeteg magyar bankszámláján

Olyan javaslat érkezett, ami után iszonyú sok pénz jelenhet meg rengeteg magyar bankszámláján

A rezsicsökkentés tehetősebb rétegeket is támogató és rugalmatlan formája és a hasonlóan rugalmatlan fix betáplálási átvételi ár a legfőbb akadályai annak, hogy Magyarországon a hálózatot segítő, az egyetemes szolgáltató terheit csökkentő lakossági beruházások létesüljenek, melyek a zöldátmenetet tovább segítenék - vélik a MANAP iparági egyesületnél. A szervezet szerint a rezsicsökkentésnek ki lehet dolgozni olyan alternatíváját, amely a kritikus fogyasztói terheket nem növelné, de a fogyasztás bizonyos mértékű rugalmasabbá tételével sok területen hasznos eredményekkel járna. Tekintettel ugyanakkor arra, hogy a rezsicsökkentés egy jelentősen "tágabb" témakör, ennek módosítását a szervezet egyelőre nem szorgalmazza, javasolja ezzel szemben azt, hogy az otthoni napelemek által megtermelt és a hálózatba betáplált villamos energia jelenlegi egyösszegű fix ára helyett egy egyszerű 3 idősávos rendszer kerüljön alkalmazásra. A javaslat szerint azáltal, hogy az átvételi ár a reggeli és esti fogyasztási csúcsidőszakban magasabb lenne, a prosumerek ösztönözve lennének a zöldberuházásokra, emellett az intézkedés az egyetemes szolgáltató számára, és hálózati, illetve rendszerszempontból is pozitív hatással lenne.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×