Infostart.hu
eur:
359.67
usd:
315.69
bux:
141206.1
2026. július 14. kedd Örs, Stella

Énekeljen a Mindenki kórusával!

Közös éneklésre várja a Magyar Filmhét keretében az érdeklődőket az Oscar-díjat nyert Mindenki című rövidfilmben szereplő Bakáts Téri Ének-Zenei Általános Iskola kórusával a Cinema City Aréna moziban csütörtökön délután.

A szervezők közleménye szerint nemcsak a Mindenki kórusával lehet találkozni a Filmhéten, hanem több film alkotógárdájával is.

Csütörtökön vetítik A Szürke senkik című első világháborús tévéfilmet, amely egy magyar-osztrák-román felderítőcsapat veszélyes küldetéséről szól: a katonák az ellenséges vonalak mögött kísérelnek meg felderíteni egy olasz harcállást. A vetítés után a közönség találkozhat a film alkotóival, Kovács István rendezővel, Dévényi Zoltán operatőrrel, Duszka Péter vágóval, Köbli Norbert forgatókönyvíróval, illetve Kovács S. József és Björn Freiberg színészekkel.

Ezen a napon lesz az Égig érő Fa: A küszöb című animáció vetítése is, amelyet szintén közönségtalálkozó követ, illetve Kovács István a délszláv háború kegyetlenségét ábrázoló az Asszonyok lázadása című dokumentumfilmje után ugyancsak lehet találkozni az alkotókkal.

Pénteken Szabó István Szerelmesfilm című alkotását nézheti meg a közönség a Filmarchívum által restaurált, digitalizált formában, később pedig Bernáth Szilárd a Fizetős Nap című kisjátékfilmjében a mélyszegény telepek uzsorásainak életébe kaphatnak bepillantást a nézők.

Szombaton a szervezők a 100 éve született Fábri Zoltánra emlékeznek. A háromszoros Kossuth-díjas rendezőtől az 1968-ban készült A Pál utcai fiúk című klasszikust vetítik, de pereg majd a MEMO című tévéfilm is, amely Lónyai doktor történetét meséli el, aki háborús amnéziában szenvedő apját (Haumann Péter) akarja gyógyítani. A vetítés utáni beszélgetés lesz Tasnádi Istvánnal és Lengyel Tamással a film rendezőjével és főszereplőjével.

A Jutalomjáték című nagyjátékfilm után Edelényi Jánossal a film rendezőjével lehet megismerkedni, A martfűi rém című film vetítését pedig Sopsits Árpáddal való beszélgetés követi. A programot a Kocsis Zoltánról készült dokumentumfilm, a Kocsis: Intim megvilágításban című film vetítése, és Surányi András rendezővel való beszélgetés zárja.

Címlapról ajánljuk
Németh Ferenc: a szerb gazdaságot főleg a hadiipar és a kínai befektetések tartják életben

Németh Ferenc: a szerb gazdaságot főleg a hadiipar és a kínai befektetések tartják életben

A szerb gazdaság húzóágazata az utóbbi időben a fegyvergyártás lett – mondta Németh Ferenc Nyugat-Balkán-szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában. Az ország gazdaságát ma ázsiai, főleg kínai befektetések tartják életben, Nyugat-Európa és a nyugati cégvilág szkeptikusan néz Szerbiára részben a rendszer nem demokratikus jellege, részben a külföldi befektetések előtti rengeteg bürokratikus akadály miatt.

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni. És meg is fogjuk tenni - olvasható Orbán Viktornak az Országgyűlés által elfogadott alaptörvény-módosítás hétfői végszavazása után közzétett Facebook-posztjában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.14. kedd, 18:00
Gyulay Zsolt
a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 12. 08:52
×
×