Infostart.hu
eur:
385.51
usd:
327.91
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka

Két magyar film is debütál a héten

Két magyar film kerül a héten a mozikba. Az egyik Az állampolgár, amelynek főszereplője Bissau-Guineából került Budapestre, és szeretné megszerezni a magyar állampolgárságot. A héten kerül a mozikba Ben Affleck gengszterfilmje, az Egy kutya négy élete, az Életem Cukkiniként című animációs film, valamint A kaptár: Utolsó fejezet című filmek is.

Az állampolgár Vranik Roland, a Fekete kefe rendezőjének új alkotása, amelynek főszereplője Dr. Cake-Baly Marcelo, aki Bissau-Guineából menekült Szenegálba, majd egy ösztöndíjjal került Budapestre. A történet szerint a férfi szeretné megszerezni a magyar állampolgárságot.

Ám a helyzetét tovább nehezíti, hogy egy papírok nélkül az országba érkezett várandós iráni nő is tőle vár segítséget. A kritikák érzékeny, erős alkotásként jellemzik a filmet, amelynek forgatókönyvét a rendező és Szabó Iván jegyzi.

Egy elsőfilmes is debütál a héten, Slemmer Ádám, a Vakfolt forgatókönyvének írása közben egyik kedvenc alkotásából, Christopher Nolan Eredetéből merített ihletet.

Az akció-thrillerben a főszereplő Attila és húga élete egy tragikus baleset következtében gyökeresen megváltozik. A fiú több hónapnyi sikertelen munkakeresés után különleges megbízatást kap, amelyről azonban kiderül: illegális. A filmben – a fiatal színészek mellett - szerepet kapott Kálid Artúr is, producerként pedig Osvárt Andrea karolta fel az alkotást.

A héten kerül a mozikba Ben Affleck gengszterfilmje Az éjszaka törvénye. A rendezésen, és a feltörekvő, bűnben élő, mégis szerethető gengszter főszerepén túl a forgatókönyvet is Ben Affleck jegyzi, aminek a kritikák szerint nem sikerült túllépnie a kliséken és esetlen párbeszédek álbölcselkedéseivel van tele – akit viszont vonz a '20-as évek Amerikájának gengsztervilága, és az ezzel járó látványos környezet, az azért adhat egy esélyt a filmnek.

Az állatkínzás gyanúját felvető videó miatt sok vitát kiváltott film, az Egy kutya négy élete is a héten debütál. A családi moziként aposztrofált történet W. Bruce Cameron nagysikerű regénye alapján készült, és egy kutya szemszögből mutatja meg a világot.

A héten kerül a mozikba az Életem Cukkiniként című francia animációs film, amelynek főhőse egy Cukkininek becézett árva kisfiú.

A kaptár: Utolsó fejezet vélhetően kevés meglepetést tartogat, ezúttal is Milla Jovovich száll szembe a fertőzöttekkel. Elsősorban a sorozat rajongói lelhetik benne kedvüket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Eldőlt az irány Amerikában

Eldőlt az irány Amerikában

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×