Infostart.hu
eur:
362.55
usd:
307.94
bux:
137239.57
2026. április 20. hétfő Tivadar

Sting és Peter Gabriel közös turnéra indul

Közös turnét tervez nyárra amerikai és kanadai megállókkal Sting és Peter Gabriel, a Kő, papír, olló elnevezésű koncertsorozat műsorát főleg sikerszámaikból építik fel - írja az MTI.

A két zenész három évtizede ismerte meg egymást, és zenéltek már együtt.

"Rengeteget párnacsatáztunk régen a repülőutak alatt, amikor együtt turnéztunk, Igazán jó móka volt, és nagyszerű volt együtt játszani" - idézte fel Gabriel a délnyugat-angliai Real World Stúdiójában, ahol a két brit zenész összejött, hogy a jövőt tervezgesse.

Gabriel és Sting is sikerei csúcsán hagyta ott együttesét, előbbi a Genesist, utóbbi a Police-t, hogy szólókarrierrel folytassa pályáját.

"Alapvetően egy csomó régi sikert akarunk elénekelni, a közönség azokat a számokat akarja hallani, amelyekről híresek vagyunk. De mindig érdekes, ha elcseréljük a dalokat. Cseppet sem bánnék átengedni neki bármit, amit akar" - jelentette ki Sting.

A közös koncertezés ötlete Stingtől származik, aki korábban Európában és Észak-Amerikában turnézott Paul Simonnal.

"A közönség nagyon szerette, amit együtt csinálunk" - emlékezett.

Gabriel és Sting 1986-ban az Amnesty International koncertjén lépett fel együtt először, két évvel később már hathetes, öt kontinenst érintő jótékonysági turnén zenéltek együtt, hogy emberi jogi kérdésekre hívják fel a figyelmet. Akkor a résztvevők között volt Bruce Springsteen, Tracy Chapman és Youssou N'Dour is.

A két zenész fogadkozott, hogy a turné címéhez híven, amikor csak alkalmuk adódik rá, kő, papír, ollót fognak játszani.

"Tökéletes játék, mivel senki sem kerekedhet felül" - mondta Sting.

A koncertsorozat június 21-én indul az ohiói Columbusban és július 24-én ér véget az albertai Edmontonban.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését

Magyar Péter bejelentette hét Tisza-miniszter nevét és több új minisztérium létesítését

Megtartotta első parlamenti frakcióülését a Tisza Párt. Ezután kora délutáni sajtótájékoztatóján Magyar Péter bejelentette jövendő kormánya tagjai közül hét miniszter nevét is, köztük egy újdonság volt: kiderült, ki vezeti majd az agrártárcát. Szó esett a leendő minisztériumok felállításáról, a politikai kultúra megváltoztatásáról, illetve értékelték a Tisza Párt kampányát és mozgósítását is. Határidőt szabott a pártelnök az „Orbán-báb” közjogi méltóságok távozására és elmondta, mi a terv a háborús veszélyhelyzet meghosszabbításával.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×