Infostart.hu
eur:
366.6
usd:
313.71
bux:
137680.05
2026. április 13. hétfő Ida

"Műtárgyösvény" a Néprajzi Múzeumban

Újabb tárgyakkal és gondolatokkal bővített "műtárgyösvénnyel" újult meg a budapesti Néprajzi Múzeum A magyar nép hagyományos kultúrája című állandó tárlata.

Az Ablak című műtárgyösvény - amely a Nemzetstratégiai Kutatóintézet támogatásával valósult meg - újabb tárgyakat és gondolatokat illeszt az eredeti kiállításba, melyekből kiolvasható a Néprajzi Múzeum elmúlt tizenöt-húsz évben bejárt útja. A műtárgyösvényen keresztül az állandó kiállítás az elmúlt időszakok tudományos változásairól, friss kutatásairól, a néprajztudomány korszerű megközelítéseiről és a társadalmi érzékenységről is szól - közölte az intézmény az MTI-vel.

A tárlatban elhelyezett ablakkivágások kinyitják az eredeti témákat és új perspektívákat, más gondolatokat engednek a hagyományos térbe, új olvasatot nyújtanak az eredeti tárgyegyütteshez, valamint lehetővé teszik a kitekintést az egyes témakörökön túlra is.

Az 1991-ben készült A magyar nép hagyományos kultúrája című állandó kiállítás a 19. századi paraszti kultúra témaköreit mutatja be, lineáris történet és hagyományos installációs környezet jellemzi. A tárlat megújítását és frissítését célozza a Néprajzi Múzeum új projektje azzal a céllal, hogy még inkább élvezhetővé tegyék a tárlatot és egy új látogatói réteget, fiatalabb korosztályokat is megszólítsanak.

Címlapról ajánljuk
Élőben Magyar Péter nemzetközi sajtótájékoztatójáról
frissülő cikk

Élőben Magyar Péter nemzetközi sajtótájékoztatójáról

A Tisza elnöke pártja kétharmados győzelme után értékeli a választásokat, illetve válaszol a nemzetközi és hazai médiumok kérdéseire. Frissülő cikk, tartson velünk!

Elindult a 30 napos visszaszámláló, amelyik párt nem lép időben, fizethet

Még sokáig maradhat a plakáterdő: az április 12-i országgyűlési választásokat követően 30 napjuk van az induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat. Az is látszik, hogy melyik pártoknak lehet anyagilag a legfájóbb a választási eredmény. A DK talán nem kerül pénzügyi válságba azzal, hogy átlépte az 1 százalékos küszöböt, a Kutyapárt viszont anyagilag nagyon komoly bajba került.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×