Infostart.hu
eur:
383.72
usd:
328.24
bux:
122602.78
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Elhunyt Anavi Ádám - temetése napján mutatják be történelmi darabját

Február 23-án reggel 10 óra tájban szívrohamban elhunyt Anavi Ádám temesvári magyar költő, aki csütörtökön ünnepelte volna századik születésnapját.

"Biztosan szívrohamot kapott - nyilatkozta a Nyugati Jelennek dr. Bárányi Ferenc - mert előzőleg szúró mellkasi fájdalmakról panaszkodott." A költő már hétfőn reggel nem érezhette jól magát, gondozói szerint már reggelizni sem akart. Anavi Ádám temetése ügyében dr. Bárányi Ferenc személyesen intézkedett: a temesvári zsidó temetőben helyezik örök nyugalomra február 26-án, csütörtökön.

Anavi Ádám ezen a napon ünnepelte volna a századik születésnapját. A Csiky Gergely színház nagytermében csütörtökön este lesz Anavi Ádám: Második Matyi című történelmi vígjátékának bemutatója, Dukász Péter rendezésében. Az írószövetségi ünneplést két héttel későbbre tervezték, a művelődési minisztert részvételével, aki kitüntetést adott volna át a romániai írótársadalom doyenjének.

Címlapról ajánljuk

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×