Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
307.06
bux:
133832.16
2026. június 9. kedd Félix
Fotó: Niklas Jeromin
Nyitókép: Niklas Jeromin

Új traffipaxok vadásznak a magyar ingázókra

2026 májusától jelentősen szigorodik az ellenőrzés az osztrák utakon: automatizált kamerarendszer figyeli majd a városi behajtási tilalmakat. A technológia azonnal felismeri a jogosulatlanul behajtó magyar rendszámokat is, a büntetési tételek pedig a többszázezer forintos összeget is elérhetik.

Az osztrák KRESZ (StVO) frissítésével zöld utat kaptak azok az intelligens szoftverek, amelyek emberi beavatkozás nélkül, a rendszám alapján szűrik ki a szabálytalankodókat. A rendszer a védett zónák – történelmi városközpontok, iskolakörnyékek és lakóövezetek – határán méri a forgalmat, és másodpercek alatt összeveti az adatokat a helyi jogosultsági adatbázissal - írja a drive.hu.

A kamerák a GDPR-irányelvek betartása mellett rögzítik a rendszámot.

Az uniós adatcsere-egyezményeknek köszönhetően a bírságokat a magyarországi lakcímekre is kiküldik.

Egy egyszerű tiltott behajtás alapdíja 70 és 150 euró (kb. 25–55 ezer forint) között mozog. Ismételt vagy súlyos szabályszegés esetén a büntetés elérheti a 2180 eurót (mintegy 793 ezer forintot).

Az érintett zónákat speciális táblák jelzik, amelyeken egy fekete kamera piktogramja látható. Emellett az aszfaltra felfestett fehér kamera-szimbólum és „Zuf-Kontrolle” felirat figyelmezteti az autósokat.

Bécs, Linz és Graz már jelezte csatlakozási szándékát. Míg a nagyvárosokban a teljes kiépítés évekig tarthat, a kisebb településeken már az idei évtől élesedhet a rendszer.

Bár a jogszabályi keretek már májusban hatályba léptek, a zónák kijelölése az önkormányzatok hatáskörébe tartozik.

Címlapról ajánljuk
Totyik Tamás: a pedagógusok teljesítményértékelése felesleges bürokratikus rendszer volt

Totyik Tamás: a pedagógusok teljesítményértékelése felesleges bürokratikus rendszer volt

A Pedagógusok Szakszervezete üdvözli, hogy az oktatási és gyermekügyi miniszter megszüntetné a jelenlegi formájában a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerét. A szervezet elnöke, Totyik Tamás az InfoRádióban azt mondta, a rendszer jelentős pluszterheket rótt a pedagógusokra, ráadásul szerinte az előző kormány még csak a a forrását sem biztosította a költségvetésben a teljesítményértékeléseknek.

Magyar Péter viszonválasza: Vitnyéden akart a Fidesz-kormány migránstábort építeni

A kormányfő erről napirend előtti felszólalását követően, az ellenzéki felszólalásokra adott viszonválaszában beszélt, amelyben Gulyás Gergely felé fordulva megerősítette: az emberek az Európai Ügyészséghez csatlakozásra adtak felhatalmazást, valószínűleg azért, mert a Polt Péter-féle fideszes ügyészségből elegük volt.
inforadio
ARÉNA
2026.07.09. csütörtök, 18:00
Grexa Liliana
ukrán nemzetiségi szószóló
Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Egyre nagyobb emelkedésben az OTP

Kézzel fogható a bizonytalanság a világ tőzsdéin: egyik oldalról az AI-láz hajtotta nagyon sokáig a befektetőket, aminek hátán új történelmi csúcsra száguldottak a vezető indexek. Ám eközben egyre hangsúlyosabbá válhat az elhúzódó amerikai-iráni konfliktus reálgazdaságra és részvénypiacokra gyakorolt hatása, ami elbizonytalanítja a befektetőket. Tegnap ezt a bizonytalanságot láthattuk a piacokon, és ma sincs meg az egyértelmű irány Európában. A magyar tőzsdén viszont jó a hangulat, az OTP és a Magyar Telekom vezetésével emelkedik a BUX index.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×