Infostart.hu
eur:
388.61
usd:
329.96
bux:
110890.99
2025. december 23. kedd Viktória
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Giuseppe Lami

Példátlan biztonsági intézkedések – mesterlövészek a háztetőkön

Az olasz hatóságok fokozták a biztonsági intézkedéseket Ferenc pápa temetésére.

A biztonsági korlátozásokat tovább szigorították a közel 170 kormánydelegáció, köztük több mint 10 uralkodó és mintegy 50 államfő részvétele miatt. Több száz tisztet vezényeltek ki a gépkocsikonvojok kíséretére, amelyek a Szent Péter-bazilikához érkeznek, illetve onnan távoznak. A Vatikánhoz vezető legtöbb utcát lezárták a forgalom elől, és több mint egy tucat buszjáratot eltereltek. A Szent Péter tér közelében helikopterek zúgása hallatszott – írja a The New York Times alapján a Portfolio.

Az olasz polgári védelmi hatóság szóvivője szerint mintegy 3000 önkéntes segíti a temetésen résztvevőket és támogatja a rendfenntartó erőket. Több száz egészségügyi dolgozó áll készenlétben az esetleges orvosi segítségnyújtásra.

A területen hatalmas tömegre számítanak. A térhez vezető különböző pontokon óriási képernyőket állítottak fel, hogy a távolabb állók is követhessék a szertartást. A Szent Péter téren tartott nagy rendezvényekhez hasonlóan, mint például a vasárnapi Angelus-ima, a térre való belépéshez több biztonsági ellenőrzésen kell átesni, beleértve a röntgengépeket és fémdetektorokat.

Az olasz média beszámolói szerint a szertartás alatt mesterlövészek vannak a tetőkön, és speciális rendőri egységek járőröznek a Tiberis folyón. Rendőri erők állomásoznak a Szent Pétertől a Santa Maria Maggiore-bazilikáig vezető útvonalon is, ahol a pápát a temetés után elhelyezik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Emelkedéssel zártak pénteken az amerikai tőzsdék, amelyet az ázsiai piacokon szintén erősödés követett ma reggel. A mesterséges intelligencia körüli feléledő optimizmus hozzájárult a jó hangulathoz. Európában ehhez képest visszafogott mozgások voltak a mai kereskedésben, enyhe esés volt a jellemző a tőzsdéken. Közben a nemesfémek ralija tovább folytatódott, az arany új történelmi csúcsra ment, de jól teljesít az ezüst is. Emelkedett az olaj ára is a Venezuela közelében fokozódó geopolitikai feszültségek miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×